Byliny

a

Jeśli stawiasz pierwsze kroki w prowadzeniu własnego ogródka kwiatowego z pewnością docenisz oferowane przez nasz sklep internetowy nasiona roślin wieloletnich, tzw. bylin. Oczywiście należy wykonać kilka czynności, aby odpowiednio pielęgnować tego typu gatunki, jednak odwdzięczają się nam one niezwykłym wyglądem i bogactwem kolorów.

W naszym asortymencie znajdziesz byliny wieloletnie w wielu różnych gatunkach. Proponujemy między innymi czosnek olbrzymi, dalię kaktusową, fiołki rogate, kocimiętkę, krwawnik żółty, lawendę lekarską czy lilię afrykańską.

Do każdego opakowania, oprócz nasion roślin znajduje się także dokładna instrukcja siewu oraz dalszej uprawy poszczególnych gatunków.


Wyświetlanie 1–24 z 134 wyników

 • Akant Miękki (Acanthus Mollis)

  15,00 

  Bardzo atrakcyjna roślina wieloletnia dorastająca do 100 cm o ozdobnych liściach i kwiatostanach, tworzy gęste kępy ciemnozielonych, błyszczących, ogromnych liści, ozdobnie powycinanych na brzegach. Akant kwitnie latem na przełomie czerwca i sierpnia tworząc wielkie, kłosowate kwiatostany o ciekawym zabarwieniu kwiatów: biało – fioletowym. Gatunek ten doskonale nadaje się do formowania rabaty, jako soliter na trawniki do ogrodów naturalistycznych oraz do uprawy doniczkowej na tarasie czy też balkonie oraz na kwiat cięty.

  Opakowanie zawiera 12 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Albuca spiralis (Albuca spiralis)

  7,50 

  Niezwykła niewielka bylina która wyrasta z rozety z jaskrawozielonych, sztywno wyprostowanych liści z ciekawymi, spiralnymi końcówkami przypominającymi korkociąg, wytwarzanymi z małej, słabo skupionej cebulki. W wyprostowanych kwiatostanach znajdują się kiwające, żółtawo zielone kwiaty. Albuca Spiralis pochodzi z południowoafrykańskiej prowincji Western Cape, gdzie rośnie w zaroślach. W naszym klimacie gatunek tan nadaje się do uprawy domowej w pojemnikach, latem roślinę  można wystawiać na zewnątrz do ogrodu lub na taras.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Bieluń / Datura Pomarańczowa „Anielskie Trąby” (Brugmansia versicolor)

  5,50 

  Brugmansia to krzew osiągający maksymalnie wysokość 6 m o miękkich gałęziach, dużych liściach i długich nawet 30 cm, kremowobiałymi lub pomarańczoworóżowymi, trąbkowych, kwiatach o odurzającym zapachu. Ze wzglądu na majestatyczne duże kwiaty w kształcie trąb na roślinę mówi się potocznie „Anielskie Trąby” UWAGA cała roślina jest trująca nie należy jej spożywać.

  Opakowanie zawiera 3 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Bieluń / Datura Żółta „Anielskie Trąby” (Brugmansia sp. ‘YELLOW’)

  5,50 

  Brugmansia to krzew osiągający maksymalnie wysokość 4 m o miękkich gałęziach, dużych liściach i długich nawet 30 cm, żółtych, trąbkowych, kwiatach o odurzającym zapachu. Ze wzglądu na majestatyczne duże kwiaty w kształcie trąb na roślinę mówi się potocznie „Anielskie Trąby” UWAGA cała roślina jest trująca nie należy jej spożywać.

  Opakowanie zawiera 3 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Bieluń Surmikwiat – Purpurowy (Datura Metel Purple)

  3,00 

  Cudowna odmiana wieloletniej Datury o bardzo dużych przyjemnie pachnących, fioletowo – białych kwiatach kształtu trąbki które kwitną od lipca co października. Roślina osiąga wysokość do 70 cm. Bieluń świetnie nadają się do uprawy w doniczkach, pojemnikach na tarasach, balkonach oraz ogrodzie. Można go również sadzić w grupach kolorystycznych z innymi roślinami, na wysokich rabatach, gdzie będą niewątpliwą ozdobą. Gatunek bardzo łatwa w uprawie, wymaga stanowiska słonecznego lub lekko zacienione Podlewanie regularne ale w małych ilościach. Uwaga wszystkie części rośliny są trujące !

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Bieluń/Datura Biała „Anielskie Trąby” (Brugmansia arborea WHITE)

  4,50 

  Brugmansia to krzew osiągający maksymalnie wysokość 4 m o bezwonnych, długich nawet do 30 cm, trąbkowych kwiatach w kolorze białokremowym. Ze wzglądu na majestatyczne duże kwiaty w kształcie trąb na roślinę mówi się potocznie „Anielskie Trąby” UWAGA cała roślina jest trująca nie należy jej spożywać.

  Opakowanie zawiera 3 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Bieluń/Datura Czerwona „Anielskie trąby” (Brugmansia sanguinea ‘RED’)

  5,50 

  Brugmansia to krzew osiągający maksymalnie wysokość 4 m o bezwonnych, długich nawet do 20 cm, trąbkowych kwiatach w kolorze jasnoczerwonych z zielonkawą podstawą. Ze wzglądu na majestatyczne duże kwiaty w kształcie trąb na roślinę mówi się potocznie „Anielskie Trąby” UWAGA cała roślina jest trująca nie należy jej spożywać.

  Opakowanie zawiera 3 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Firletka Chalcedońska – czerwona (Lychnis Chalcedonica)

  2,00 

  Roślina wieloletnia bylina o wzniesionym pokroju i jaskrawoczerwonych kwiatach, zebranych w duże, zbite baldachy. Polecana na rabaty oraz do sadzenia w grupach i na kwiaty cięte. Dobrze rośnie na żyznych glebach na stanowisku słonecznym. Kwitnie w następnym roku po wysadzeniu od VI do VIII.

  Opakowanie zawiera 200 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Goździk Kropkowany Różowy (Dianthus Deltoidem)

  2,50 

  Przepiękna roślina wieloletnia o wysokości od 35 do 60 cm wysokości. Roślina tworzy barwne kobierce bardzo obficie kwitnące – pokrywa się w całości kwiatami. Kwitnie rozpoczyna już w drugim roku uprawy i kwitnie od czerwca do września. Doskonała roślina na obwódki, rabaty, skarpy i murki kwiatowe.

  Opakowanie zawiera 0,2 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Karczoch Vert de Provence (Cynara Scolymus)

  2,10 

  Okazała, bardzo dekoracyjna, roślina wieloletnia, mająca zastosowanie jako warzywo, roślina ozdobna i zioło. W drugim roku uprawy (i w kolejnych latach) na szczycie pędu głównego i pędów bocznych tworzą się kwiatostany – koszyczki o średnicy od 10 do 12 cm, z mięsistym dnem kwiatowym i grubymi listkami okrywowymi które spożywa się je po ugotowaniu, podobnie jak szparagi. Karczoch uznawany jest za świetny afrodyzjak który przedłuża i intensyfikuje wszelkie doznania.

  Opakowanie zawiera 1 gram nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Lilia Himalajska (Cardiocrinum Giganteum)

  3,90 

  Lilia Himalajska to Gigantyczna roślina pochodząca z Himalajów. Roślina co roku wypuszcza z podziemnej cebuli pęd kwiatostanowy o wysokości ponad 3 m na którym umiejscowione są gęsto duże trąbkowe kwiatostany w kolorze biało kremowym z czerwonym środkiem które wydzielają intensywny przyjemny aromat, okres kwitnienia przypada od czerwca do sierpnia. Liście duże ciemnozielone w kształcie serca lub owalne. Gatunek ten najlepiej prezentuje się rosnąć w grupach gatunkowych i w kompozycjach z drzewami oraz w na sadzeniach naturalistycznych. Lilia Himalajska najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie żyznej, przepuszczalnej i lekko kwaśna na stanowisku nasłonecznionym. Wymaga okrycia na zimę.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Lobelia Szkarłatna (Lobelia Cardinalis)

  3,50 

  Lobelia Szkarłatna to bylina o niskiej mrozoodporności który posiada brunatne łodygi dorastają nawet do 100 cm wysokości. Roślina kwitnie oraz intensywnie, kwiaty drobne, groniaste ułożone jednostronnie, lśniąco koloru czerwone, gatunek idealny do grup kolorystycznych z roślinami jednorocznymi, bylinami oraz do na sadzeń nad brzegami oczek wonnych. Ponadto jest to cenny gatunek w florystyce gdzie stosuje się go jako kwiat cięty do bukietów. Zaletą kwiatostanów jest to iż długo wytrzymuje w wazonie przy czym stopniowo rozwijają się nowe kwiaty. Gatunek ten wymaga stanowiska słoneczne lub pół cienistych, najlepiej rośnie na glebach żyznych z dużą zawartością próchnicy.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Łubin Trwały (Lupinus Perennis)

  1,60 

  Łubin Trwały osiąga wysokość do 120 cm i zaczyna kwitnąć w drugim roku uprawy w maju. Kwiaty niebieskie i fioletowe zebranie na długich kwiatostanach. Jest to mało wymagająca, efektowna bylina oraz doskonała roślina do rekultywacji nieużytków.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Malwa Ogrodowa Pełna Biała (Althaea Rosea fl. pl.)

  3,60 

  Jest to roślina, która obficie kwitnie od lipca aż do pierwszych przymrozków, kwity pełne koloru białego. Gatunek ten w naszym klimacie jest odporny całkowicie na mróz.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Malwa Ogrodowa Pełna Czerwona (Althaea Rosea fl. pl.)

  2,50 

  Jest to roślina, która obficie kwitnie od lipca aż do pierwszych przymrozków, kwity pełne koloru czerwonego. Gatunek ten w naszym klimacie jest odporny całkowicie na mróz.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Malwa Ogrodowa Pełna Żółta (Althaea Rosea fl. pl.)

  3,40 

  Jest to roślina, która obficie kwitnie od lipca aż do pierwszych przymrozków, kwity pełne koloru żółtego. Gatunek ten w naszym klimacie jest odporny całkowicie na mróz.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Mieszanka do ogrodów skalnych MIX KOLORÓW

  3,00 

  Wyjątkowa kompozycja kolorowo kwitnących roślin wieloletnich, wysokości 15 – 30 cm. Są to to rośliny okrywowe o małych wymaganiach glebowych które kwitną od V – VIII (już w 2 rok uprawy), na stanowiska słoneczne lub lekko zacienione. Tworzą wielobarwne kobierce. Doskonałe do ogrodów skalnych, na obwódki i murki kwiatowe.

  Opakowanie zawiera 1 gram nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Mieszanka roślin cieniolubnych

  5,00 

  Specjalna mieszanka roślin jednorocznych i wieloletnich o zróżnicowanej wysokości, które dobrze rosną na stanowisku zacienionym. Kwitną przez całe lato i jesień.

  Opakowanie zawiera 1 gram nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Mieszanka roślin przyciągająca trzmiele

  2,70 

  Trzmiele odgrywają ogromną role w zapylaniu wielu gatunków roślin, dlatego w trosce o ich ochronę stworzyliśmy specjalną mieszankę składającą się z gatunków długo i obficie kwitnących kwiatów które chętnie odwiedzają TRZMIELE. W skład mieszanki wchodzą między innymi takie rośliny jak łubiny, naparstnice, koniczyny, słoneczniki i wiele innych. Rośliny te stworzą azyl dla TRZMIELI i innych owadów zapylających, a przy okazji dodadzą uroku rustykalnego i subtelnego piękna twojemu ogrodowi.

  Opakowanie zawiera 2 gramy nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Orlik Ogrodowy Pełny (Aquilegia Caerulea Hybryda fl. pl.) MIX KOLORÓW

  3,00 

  Roślina wieloletnia o wysokości około 50 do 60 cm o dekoracyjnych, wielobarwnych pełnych kwiatach które pojawiają się od kwietnia do końca lipca. Gatunek często stosowany w ogrodach naturalistycznych, na wyższych rabatach bylinowych i na kwiat cięty. Orlik jest gatunkiem mało wymagającym i łatwym w uprawie.

  Opakowanie zawiera 100 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Orlik Ogrodowy WINKY RED-WHITE (Aquilegia Vulgaris)

  2,80 

  Roślina wieloletnia wysokość około 40 – 50 cm o kompaktowym zwartym pokroju tworzy na końcach pędów mnóstwo pełnych kwiatów o płatkach w kolorze burgundowo-czerwonym z jaśniejszymi brzegami. Kwitnie od wczesnej wiosny do połowy lata. Zastosowanie do obsadzania pojemników do ogrodów naturalistycznych, na obrzeża rabat. Kwitnie w IV – VII następnego roku. Wymaga stanowiska umiarkowanie słonecznego lub półcienia.

  Opakowanie zawiera 0,1 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Pierwiosnek Ząbkowany (Primula Denticulata) MIX KOLORÓW

  3,50 

  Roślina wieloletnia o barwnych kwiatach zebranych w kuliste kwiatostany osadzone na wierzchołku sztywnych, wzniesionych pędów. Wysokość roślin 25 – 30 cm. Doskonała roślina na rabaty bylinowe, do ogrodów skalnych, i na kwiat cięty.

  Opakowanie zawiera 500 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Pustynnik Biała (Eremurus ALBA)

  5,00 

  Pustynnik to jedna z najpiękniejszych mrozoodpornych bylin kwitnących wiosną. Kwiaty koloru białego zebrane w kłosy osiągające wysokość do 100 cm, kwitnie od początku czerwiec do końca lipca. Najlepiej wygląda pojedynczo lub w grupach. Z uwagi na wczesne zanikanie liści należy ją sadzić w towarzystwie traw ozdobnych. Kwiaty doskonale nadają się do wazonu.

  Opakowanie zawiera 10 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Pustynnik Bungei (Eremurus Bungei)

  3,00 

  Pustynnik to jedna z najpiękniejszych mrozoodpornych bylin kwitnących wiosną. Kwiaty koloru żółtego zebrane w kłosy osiągające wysokość do 100 cm, kwitnie od początku czerwiec do końca lipca. Najlepiej wygląda pojedynczo lub w grupach. Z uwagi na wczesne zanikanie liści należy ją sadzić w towarzystwie traw ozdobnych. Kwiaty doskonale nadają się do wazonu.

  Opakowanie zawiera 10 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
X