Byliny

a

Jeśli stawiasz pierwsze kroki w prowadzeniu własnego ogródka kwiatowego z pewnością docenisz oferowane przez nasz sklep internetowy nasiona roślin wieloletnich, tzw. bylin. Oczywiście należy wykonać kilka czynności, aby odpowiednio pielęgnować tego typu gatunki, jednak odwdzięczają się nam one niezwykłym wyglądem i bogactwem kolorów.

W naszym asortymencie znajdziesz byliny wieloletnie w wielu różnych gatunkach. Proponujemy między innymi czosnek olbrzymi, dalię kaktusową, fiołki rogate, kocimiętkę, krwawnik żółty, lawendę lekarską czy lilię afrykańską.

Do każdego opakowania, oprócz nasion roślin znajduje się także dokładna instrukcja siewu oraz dalszej uprawy poszczególnych gatunków.


Wyświetlanie 1–24 z 114 wyników

 • Bieluń Surmikwiat – Purpurowy (Datura Metel Purple)

  2,80 

  Cudowna odmiana wieloletniej Datury o bardzo dużych przyjemnie pachnących, fioletowo – białych kwiatach kształtu trąbki które kwitną od lipca co października. Roślina osiąga wysokość do 70 cm. Bieluń świetnie nadają się do uprawy w doniczkach, pojemnikach na tarasach, balkonach oraz ogrodzie. Można go również sadzić w grupach kolorystycznych z innymi roślinami, na wysokich rabatach, gdzie będą niewątpliwą ozdobą. Gatunek bardzo łatwa w uprawie, wymaga stanowiska słonecznego lub lekko zacienione Podlewanie regularne ale w małych ilościach. Uwaga wszystkie części rośliny są trujące !

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Firletka Chalcedońska – czerwona (Lychnis Chalcedonica)

  1,40 

  Roślina wieloletnia bylina o wzniesionym pokroju i jaskrawoczerwonych kwiatach, zebranych w duże, zbite baldachy. Polecana na rabaty oraz do sadzenia w grupach i na kwiaty cięte. Dobrze rośnie na żyznych glebach na stanowisku słonecznym. Kwitnie w następnym roku po wysadzeniu od VI do VIII.

  Opakowanie zawiera 200 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Goździk Kropkowany Różowy (Dianthus Deltoidem)

  1,70 

  Przepiękna roślina wieloletnia o wysokości od 35 do 60 cm wysokości. Roślina tworzy barwne kobierce bardzo obficie kwitnące – pokrywa się w całości kwiatami. Kwitnie rozpoczyna już w drugim roku uprawy i kwitnie od czerwca do września. Doskonała roślina na obwódki, rabaty, skarpy i murki kwiatowe.

  Opakowanie zawiera 0,2 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Karczoch Vert de Provence (Cynara Scolymus)

  1,50 

  Okazała, bardzo dekoracyjna, roślina wieloletnia, mająca zastosowanie jako warzywo, roślina ozdobna i zioło. W drugim roku uprawy (i w kolejnych latach) na szczycie pędu głównego i pędów bocznych tworzą się kwiatostany – koszyczki o średnicy od 10 do 12 cm, z mięsistym dnem kwiatowym i grubymi listkami okrywowymi które spożywa się je po ugotowaniu, podobnie jak szparagi. Karczoch uznawany jest za świetny afrodyzjak który przedłuża i intensyfikuje wszelkie doznania.

  Opakowanie zawiera 1 gram nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Lilia Himalajska (Cardiocrinum Giganteum)

  3,90 

  Lilia Himalajska to Gigantyczna roślina pochodząca z Himalajów. Roślina co roku wypuszcza z podziemnej cebuli pęd kwiatostanowy o wysokości ponad 3 m na którym umiejscowione są gęsto duże trąbkowe kwiatostany w kolorze biało kremowym z czerwonym środkiem które wydzielają intensywny przyjemny aromat, okres kwitnienia przypada od czerwca do sierpnia. Liście duże ciemnozielone w kształcie serca lub owalne. Gatunek ten najlepiej prezentuje się rosnąć w grupach gatunkowych i w kompozycjach z drzewami oraz w na sadzeniach naturalistycznych. Lilia Himalajska najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie żyznej, przepuszczalnej i lekko kwaśna na stanowisku nasłonecznionym. Wymaga okrycia na zimę.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Lobelia Szkarłatna (Lobelia Cardinalis)

  3,50 

  Lobelia Szkarłatna to bylina o niskiej mrozoodporności który posiada brunatne łodygi dorastają nawet do 100 cm wysokości. Roślina kwitnie oraz intensywnie, kwiaty drobne, groniaste ułożone jednostronnie, lśniąco koloru czerwone, gatunek idealny do grup kolorystycznych z roślinami jednorocznymi, bylinami oraz do na sadzeń nad brzegami oczek wonnych. Ponadto jest to cenny gatunek w florystyce gdzie stosuje się go jako kwiat cięty do bukietów. Zaletą kwiatostanów jest to iż długo wytrzymuje w wazonie przy czym stopniowo rozwijają się nowe kwiaty. Gatunek ten wymaga stanowiska słoneczne lub pół cienistych, najlepiej rośnie na glebach żyznych z dużą zawartością próchnicy.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Łubin Trwały (Lupinus Perennis)

  1,60 

  Łubin Trwały osiąga wysokość do 120 cm i zaczyna kwitnąć w drugim roku uprawy w maju. Kwiaty niebieskie i fioletowe zebranie na długich kwiatostanach. Jest to mało wymagająca, efektowna bylina oraz doskonała roślina do rekultywacji nieużytków.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Malwa Ogrodowa Pełna Biała (Althaea Rosea fl. pl.)

  2,00 

  Jest to roślina, która obficie kwitnie od lipca aż do pierwszych przymrozków, kwity pełne koloru białego. Gatunek ten w naszym klimacie jest odporny całkowicie na mróz.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Malwa Ogrodowa Pełna Czerwona (Althaea Rosea fl. pl.)

  2,00 

  Jest to roślina, która obficie kwitnie od lipca aż do pierwszych przymrozków, kwity pełne koloru czerwonego. Gatunek ten w naszym klimacie jest odporny całkowicie na mróz.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Malwa Ogrodowa Pełna Żółta (Althaea Rosea fl. pl.)

  2,00 

  Jest to roślina, która obficie kwitnie od lipca aż do pierwszych przymrozków, kwity pełne koloru żółtego. Gatunek ten w naszym klimacie jest odporny całkowicie na mróz.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Mieszanka do ogrodów skalnych MIX KOLORÓW

  2,40 

  Wyjątkowa kompozycja kolorowo kwitnących roślin wieloletnich, wysokości 15 – 30 cm. Są to to rośliny okrywowe o małych wymaganiach glebowych które kwitną od V – VIII (już w 2 rok uprawy), na stanowiska słoneczne lub lekko zacienione. Tworzą wielobarwne kobierce. Doskonałe do ogrodów skalnych, na obwódki i murki kwiatowe.

  Opakowanie zawiera 1 gram nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Orlik Ogrodowy Pełny (Aquilegia Caerulea Hybryda fl. pl.) MIX KOLORÓW

  1,50 

  Roślina wieloletnia o wysokości około 50 do 60 cm o dekoracyjnych, wielobarwnych pełnych kwiatach które pojawiają się od kwietnia do końca lipca. Gatunek często stosowany w ogrodach naturalistycznych, na wyższych rabatach bylinowych i na kwiat cięty. Orlik jest gatunkiem mało wymagającym i łatwym w uprawie.

  Opakowanie zawiera 100 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Orlik Ogrodowy WINKY RED-WHITE (Aquilegia Vulgaris)

  2,10 

  Roślina wieloletnia wysokość około 40 – 50 cm o kompaktowym zwartym pokroju tworzy na końcach pędów mnóstwo pełnych kwiatów o płatkach w kolorze burgundowo-czerwonym z jaśniejszymi brzegami. Kwitnie od wczesnej wiosny do połowy lata. Zastosowanie do obsadzania pojemników do ogrodów naturalistycznych, na obrzeża rabat. Kwitnie w IV – VII następnego roku. Wymaga stanowiska umiarkowanie słonecznego lub półcienia.

  Opakowanie zawiera 0,1 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Pierwiosnek Ząbkowany (Primula Denticulata) MIX KOLORÓW

  3,50 

  Roślina wieloletnia o barwnych kwiatach zebranych w kuliste kwiatostany osadzone na wierzchołku sztywnych, wzniesionych pędów. Wysokość roślin 25 – 30 cm. Doskonała roślina na rabaty bylinowe, do ogrodów skalnych, i na kwiat cięty.

  Opakowanie zawiera 500 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Pustynnik Bungei (Eremurus Bungei)

  2,50 

  Pustynnik to jedna z najpiękniejszych mrozoodpornych bylin kwitnących wiosną. Kwiaty koloru żółtego zebrane w kłosy osiągające wysokość do 100 cm, kwitnie od początku czerwiec do końca lipca. Najlepiej wygląda pojedynczo lub w grupach. Z uwagi na wczesne zanikanie liści należy ją sadzić w towarzystwie traw ozdobnych. Kwiaty doskonale nadają się do wazonu.

  Opakowanie zawiera 10 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Rozwar Platykodon Niebieski (Platycodon grandiflorum)

  1,60 

  Wysoka bylina o wzniesionych sztywnych łodygach i dużych dzwonkowatych kwiatachw kolorze białym i niebieskim, osadzonych pojedynczo lub po kilka na szczytach pędów. Doskonała roślina na rabaty bylinowe, do ogrodów skalnych oraz na kwiat cięty. Lubi gleby gliniasto-piaszczyste niezbyt wilgotne.

  Opakowanie zawiera 0,2 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Stokrotka Łąkowa Biała (Bellis Perennis)

  2,00 

  Stokrotka Łąkowa to mało wymagająca bylina o wysokości od 10 do 15 cm, rozkwitająca już wczesną wiosną białymi urokliwymi kwiatkami z żółtym środkiem. Wsiana w trawnik nadaje murawie subtelny wygląd przez cały okres wegetacji, dodatkowo Stokrotka maskuje niedociągnięcia na trawniku takie jak wybarwienia oraz drobne nierówności.

  Opakowanie zawiera 0,2 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Szkarłatka Chińska (Phytolacca Polyandra)

  2,80 

  Roślina poszukiwana przez hobbystów, ze względu na intrygujący wygląd, pochodzi z Chin. Jest to okazała bylina o wysokości 100 – 150 cm. Kwiaty są niewielkie, białe po 30 – 80 sztuk zebrane w sterczących, cylindrycznych kwiatostanach. Kwitnie od maja do końca lipca. Jesienią pokazują się ozdobne, lśniące, podobne do jeżyn, niejadalne owoce.

  Opakowanie zawiera 20 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Talinum Paniculatum (Talinum Paniculatum)

  2,50 

  Rzadka a zarazem bardzo dekoracyjna bylina kwitnąca w pierwszym roku uprawy którą można uprawiać zarówno bezpośrednio w gruncie na skalnikach, rabatach oraz na obwódkach w tedy jest to gatunek jednoroczny i osiąga około 60 cm wysokości. Natomiast hodowana w doniczce Talinum jest większy i jest rośliną wieloletnią można w tedy od wiosny do jesieni wystawiać rośliny na zewnątrz. Ponadto hodowana w doniczce jako roślina wieloletnia tworzy zgrubiały pień który można kształtować jak u roślin kaudycznych (kaudeksów). Roślina kwitnie obficie od czerwca do września, kwiaty drobne koloru fioletowego/różowe zebrane na delikatnych bezlistnych pędach o wysokości do 50 cm. Po przekwitnięciu w miejscu kwiatostanów pojawiają się kolorowe koszyczki nasienne w kształcie kulek. Gatunek mało wymagający lubi stanowisko słoneczne w uprawie gruntowej roślina jednoroczna w uprawie doniczkowej wieloletnia.

  Opakowanie zawiera 200 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Acena Drobnokwiatowa (Acaena Microphylla)

  4,00 

  Wieloletnia bylina o pędach płożą się po ziemi, wysokość rośliny nie przekracza 10 cm. Liście drobne, pierzaste barwy szarozielonej. Acena kwitnie intensywnie, kwitnienie przypada na czerwiec – lipiec. Kwiaty drobne, niepozorne otoczone kolcami koloru miedzianoczerwonego, kwiaty zdobią roślinę aż do przymrozków. Acena nadaje się do zastosowania w ogrodzie skalnym i wrzosowiskowym, na skarpy lub na obwódki rabat, może być sadzona przy ścieżkach, jest to gatunek zimozielony odporny na mróz.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Estragon Meksykański – Aksamitka Błyszcząca (Tagetes Lucida)

  2,50 

  Estragon Meksykański inaczej Aksamitka Błyszcząca, smak i aromat ma podobny do Estragonu, ale jest dużo bardziej intensywny. Idealny dodatek do pikantnych potraw. Doskonale sprawdza się w maśle ziołowym i do aromatyzowania octu winnego. Dobrze harmonizuje z mięsem drobiowym.

  Opakowanie zawiera 100 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Języczka Przewalskiego (Ligularia Przewalskii)

  2,70 

  Wysoka bylina rabatowa osiągająca wysokość 150 cm, której atutem są niewielkie żółte kwiatostany zebrane w długie kłosy, które kwitną od lipca do września i nadają się na kwiat cięty. Gatunek ten wykorzystywany jest też, jako roślina okrywowa gdyż potrafi szczelnie okryć brzydkie i nieciekawe miejsca w ogrodzie. Najlepiej rośnie na stanowisku lekko zacienionym oraz wilgotnym gleba powinna być próchnicza. Gatunek całkowicie mrozoodporny.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Pałczycha Kroplista (Sauromatum Venosum)

  3,00 

  Pałczycha Kroplista występuje od tropikalnej Afryki do zachodnich Chin, gdzie rośnie zarówno w lasach oraz na pastwiskach na wysokości od 1300 do 2000 m. Wiosną, z podziemnej bulwy, wyrasta smukły, czerwono-brązowy „kwiat”, który przyciąga muchy i inne owady nieprzyjemnym zapachem i wyłapuje je, dopiero po zapyleniu owady są uwalniane po dokładnym zanurzeniu w pyłku. Po kwitnieniu zazwyczaj tworzy się tylko pojedynczy, duży, szeroko palmowy liść.

  Opakowanie zawiera 2 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Apodasmia Similis (Leptocarpus Similis)

  4,50 

  Wyjątkowo ozdobna wieloletnia roślina pochodząca Z Nowej Zelandii. Apodasmia tworzy duże, pionowe, przypominające trawę gromady wąskich pędów, które pod koniec sezonu stają się pomarańczowe i wypuszczają czerwonawo-brązowe kwiatostany przypominające kotki. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, nie ma specjalnych wymagań glebowych toleruje nawet słone podłoże. Gatunek ten może rosnąć w donicach lub w ogrodzie ponadto rośliny można sadzić w gruncie w strefie przybrzeżnej, Apodasmia ma niską mrozoodporność i wytrzymuje spadek temperatury do – 8 C.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
X