a

Jeśli stawiasz pierwsze kroki w prowadzeniu własnego ogródka kwiatowego z pewnością docenisz oferowane przez nasz sklep internetowy nasiona roślin wieloletnich, tzw. bylin. Oczywiście należy wykonać kilka czynności, aby odpowiednio pielęgnować tego typu gatunki, jednak odwdzięczają się nam one niezwykłym wyglądem i bogactwem kolorów.

W naszym asortymencie znajdziesz byliny wieloletnie w wielu różnych gatunkach. Proponujemy między innymi czosnek olbrzymi, dalię kaktusową, fiołki rogate, kocimiętkę, krwawnik żółty, lawendę lekarską czy lilię afrykańską.

Do każdego opakowania, oprócz nasion roślin znajduje się także dokładna instrukcja siewu oraz dalszej uprawy poszczególnych gatunków.


Wyświetlanie 1–24 z 92 wyników

 • New

  Bieluń Surmikwiat – Purpurowy (Datura Metel Purple)

  2,80 

  Cudowna odmiana wieloletniej Datury o bardzo dużych przyjemnie pachnących, fioletowo – białych kwiatach kształtu trąbki które kwitną od lipca co października. Roślina osiąga wysokość do 70 cm. Bieluń świetnie nadają się do uprawy w doniczkach, pojemnikach na tarasach, balkonach oraz ogrodzie. Można go również sadzić w grupach kolorystycznych z innymi roślinami, na wysokich rabatach, gdzie będą niewątpliwą ozdobą. Gatunek bardzo łatwa w uprawie, wymaga stanowiska słonecznego lub lekko zacienione Podlewanie regularne ale w małych ilościach. Uwaga wszystkie części rośliny są trujące !

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • New

  Firletka Chalcedońska – czerwona (Lychnis Chalcedonica)

  1,40 

  Roślina wieloletnia bylina o wzniesionym pokroju i jaskrawoczerwonych kwiatach, zebranych w duże, zbite baldachy. Polecana na rabaty oraz do sadzenia w grupach i na kwiaty cięte. Dobrze rośnie na żyznych glebach na stanowisku słonecznym. Kwitnie w następnym roku po wysadzeniu od VI do VIII.

  Opakowanie zawiera 200 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Goździk Kropkowany Różowy (Dianthus Deltoidem)

  1,70 

  Przepiękna roślina wieloletnia o wysokości od 35 do 60 cm wysokości. Roślina tworzy barwne kobierce bardzo obficie kwitnące – pokrywa się w całości kwiatami. Kwitnie rozpoczyna już w drugim roku uprawy i kwitnie od czerwca do września. Doskonała roślina na obwódki, rabaty, skarpy i murki kwiatowe.

  Opakowanie zawiera 0,2 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • New

  Karczoch Vert de Provence (Cynara Scolymus)

  1,50 

  Okazała, bardzo dekoracyjna, roślina wieloletnia, mająca zastosowanie jako warzywo, roślina ozdobna i zioło. W drugim roku uprawy (i w kolejnych latach) na szczycie pędu głównego i pędów bocznych tworzą się kwiatostany – koszyczki o średnicy od 10 do 12 cm, z mięsistym dnem kwiatowym i grubymi listkami okrywowymi które spożywa się je po ugotowaniu, podobnie jak szparagi. Karczoch uznawany jest za świetny afrodyzjak który przedłuża i intensyfikuje wszelkie doznania.

  Opakowanie zawiera 1 gram nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Lobelia Szkarłatna (Lobelia Cardinalis)

  3,50 

  Lobelia Szkarłatna to bylina o niskiej mrozoodporności który posiada brunatne łodygi dorastają nawet do 100 cm wysokości. Roślina kwitnie oraz intensywnie, kwiaty drobne, groniaste ułożone jednostronnie, lśniąco koloru czerwone, gatunek idealny do grup kolorystycznych z roślinami jednorocznymi, bylinami oraz do na sadzeń nad brzegami oczek wonnych. Ponadto jest to cenny gatunek w florystyce gdzie stosuje się go jako kwiat cięty do bukietów. Zaletą kwiatostanów jest to iż długo wytrzymuje w wazonie przy czym stopniowo rozwijają się nowe kwiaty. Gatunek ten wymaga stanowiska słoneczne lub pół cienistych, najlepiej rośnie na glebach żyznych z dużą zawartością próchnicy.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • New

  Malwa Ogrodowa Pełna Czerwona (Althaea Rosea fl. pl.)

  2,00 

  Jest to roślina, która obficie kwitnie od lipca aż do pierwszych przymrozków, kwity pełne koloru czerwonego. Gatunek ten w naszym klimacie jest odporny całkowicie na mróz.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Mieszanka do ogrodów skalanych MIX KOLORÓW

  2,40 

  Wyjątkowa kompozycja kolorowo kwitnących roślin wieloletnich, wysokości 15 – 30 cm. Są to to rośliny okrywowe o małych wymaganiach glebowych które kwitną od V – VIII (już w 2 rok uprawy), na stanowiska słoneczne lub lekko zacienione. Tworzą wielobarwne kobierce. Doskonałe do ogrodów skalnych, na obwódki i murki kwiatowe.

  Opakowanie zawiera 1 gram nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Mieszanka kwiatów polnych „KWITNĄCA ŁĄCZKA” MIX KOLORÓW

  2,60 

  Wyjątkowa kompozycja mało wymagających, kolorowo kwitnących roślin jednorocznych i wieloletnich. W skład mieszanki wchodzi ponad 40 gatunków kwiatów dziko występujących w zbiorowiskach śródpolnych. Ta mieszanka może stać się znakomitym dodatkiem do traw tworząc łąkę kwietną. Kwiaty zostały dobrane tak, aby cieszyć oko przez cały okres wegetacji – od początku maja do późnej jesieni (przymrozków). Wysokość roślin waha się od 30 do 100 cm.

  Opakowanie zawiera 2 gramy nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • New

  Orlik Ogrodowy Pełny (Aquilegia Caerulea Hybryda fl. pl.) MIX KOLORÓW

  1,50 

  Roślina wieloletnia o wysokości około 50 do 60 cm o dekoracyjnych, wielobarwnych pełnych kwiatach które pojawiają się od kwietnia do końca lipca. Gatunek często stosowany w ogrodach naturalistycznych, na wyższych rabatach bylinowych i na kwiat cięty. Orlik jest gatunkiem mało wymagającym i łatwym w uprawie.

  Opakowanie zawiera 100 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • New

  Orlik Ogrodowy WINKY RED-WHITE (Aquilegia Vulgaris)

  2,00 

  Roślina wieloletnia wysokość około 40 – 50 cm o kompaktowym zwartym pokroju tworzy na końcach pędów mnóstwo pełnych kwiatów o płatkach w kolorze burgundowo-czerwonym z jaśniejszymi brzegami. Kwitnie od wczesnej wiosny do połowy lata. Zastosowanie do obsadzania pojemników do ogrodów naturalistycznych, na obrzeża rabat. Kwitnie w IV – VII następnego roku. Wymaga stanowiska umiarkowanie słonecznego lub półcienia.

  Opakowanie zawiera 0,1 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • New

  Pierwiosnek Ząbkowany (Primula Denticulata) MIX KOLORÓW

  3,50 

  Roślina wieloletnia o barwnych kwiatach zebranych w kuliste kwiatostany osadzone na wierzchołku sztywnych, wzniesionych pędów. Wysokość roślin 25 – 30 cm. Doskonała roślina na rabaty bylinowe, do ogrodów skalnych, i na kwiat cięty.

  Opakowanie zawiera 500 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Pustynnik Bungei (Eremurus Bungei)

  2,50 

  Pustynnik to jedna z najpiękniejszych mrozoodpornych bylin kwitnących wiosną. Kwiaty koloru żółtego zebrane w kłosy osiągające wysokość do 100 cm, kwitnie od początku czerwiec do końca lipca. Najlepiej wygląda pojedynczo lub w grupach. Z uwagi na wczesne zanikanie liści należy ją sadzić w towarzystwie traw ozdobnych. Kwiaty doskonale nadają się do wazonu.

  Opakowanie zawiera 10 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Szkarłatka Chińska (Phytolacca Polyandra)

  2,80 

  Roślina poszukiwana przez hobbystów, ze względu na intrygujący wygląd, pochodzi z Chin. Jest to okazała bylina o wysokości 100 – 150 cm. Kwiaty są niewielkie, białe po 30 – 80 sztuk zebrane w sterczących, cylindrycznych kwiatostanach. Kwitnie od maja do końca lipca. Jesienią pokazują się ozdobne, lśniące, podobne do jeżyn, niejadalne owoce.

  Opakowanie zawiera 20 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Talinum Paniculatum (Talinum Paniculatum)

  2,50 

  Rzadka a zarazem bardzo dekoracyjna bylina kwitnąca w pierwszym roku uprawy którą można uprawiać zarówno bezpośrednio w gruncie na skalnikach, rabatach oraz na obwódkach w tedy jest to gatunek jednoroczny i osiąga około 60 cm wysokości. Natomiast hodowana w doniczce Talinum jest większy i jest rośliną wieloletnią można w tedy od wiosny do jesieni wystawiać rośliny na zewnątrz. Ponadto hodowana w doniczce jako roślina wieloletnia tworzy zgrubiały pień który można kształtować jak u roślin kaudycznych (kaudeksów). Roślina kwitnie obficie od czerwca do września, kwiaty drobne koloru fioletowego/różowe zebrane na delikatnych bezlistnych pędach o wysokości do 50 cm. Po przekwitnięciu w miejscu kwiatostanów pojawiają się kolorowe koszyczki nasienne w kształcie kulek. Gatunek mało wymagający lubi stanowisko słoneczne w uprawie gruntowej roślina jednoroczna w uprawie doniczkowej wieloletnia.

  Opakowanie zawiera 200 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Acena Drobnokwiatowa (Acaena Microphylla)

  4,00 

  Wieloletnia bylina o pędach płożą się po ziemi, wysokość rośliny nie przekracza 10 cm. Liście drobne, pierzaste barwy szarozielonej. Acena kwitnie intensywnie, kwitnienie przypada na czerwiec – lipiec. Kwiaty drobne, niepozorne otoczone kolcami koloru miedzianoczerwonego, kwiaty zdobią roślinę aż do przymrozków. Acena nadaje się do zastosowania w ogrodzie skalnym i wrzosowiskowym, na skarpy lub na obwódki rabat, może być sadzona przy ścieżkach, jest to gatunek zimozielony odporny na mróz.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Alpinia Mutica (Dwarf Cardamom)

  2,50 

  Heliconia Nigripraefixa to piękna i rzadka roślina pochodząca z Panamy, Kolumbii i Ekwadoru. Cechą charakterystyczną są długie kwiatostany wiszące w dół z jasnoczerwony wypustkami o czarnych końcach. Niezwykła i wspaniałe ozdobna twojego domu.

  Opakowanie zawiera 2 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Chaber Wielkogłówkowy – Wysoki (Centranthus Macrocephala)

  1,70 

  Chaber Wielkogłówkowy to bylina która zwykle dorasta do 100 cm wysokość. Gatunek dekoracyjny ze względu na duże żółte kwiatostany o średnicy od 7 do 9 cm przypominające wyglądem kwiat ostu które kwitną od czerwca do sierpnia, liście lancetowate. Gatunek ten doskonale nadaje się do sadzenia w ogrodach przydomowych na rabatach bylinowe, pojedynczo jako soliter i w małych grupach oraz na kwiat cięty. Gatunek całkowicie mrozoodporny wymaga gleby żyzne, wilgotne, piaszczysto-gliniaste, wapienne i stanowiska słonecznego.

  Opakowanie zawiera 20 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Czosnek Niedźwiedzi (Allium Ursinum)

  2,50 

  Zapomniany w Polsce „CUD NATURY”. W Chinach nazywany „NIEBIAŃSKIM CZOSNKIEM” Pojawia się marcu i jest pierwszą naturalną nowalijką. Ma bardzo szeroki zakres właściwości leczniczych, zawiera między innymi duże ilości witamin A, C, E, żelazo, siarkę, selen itd. W kuchni można go przetwarzać na wiele sposobów. Bardzo wytrzymały na zmiany temperatury.

  Opakowanie zawiera 20 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Czosnek Olbrzymi (Allium Giganteum)

  2,60 

  Czosnek Olbrzymi to wieloletnia wyjątkowa odmiana czosnku która kwitnie od maja do sierpnia, kwiaty pełne w kształci kuli koloru fioletowego o średnicy od 15 do 20 cm, które pojawia się na sztywnym nagim pędzie o wysokości do 1,5 m.gatunek całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Czyściec Wełnisty (Stachys Byzantina)

  1,70 

  Dobrze znana bylina miododajna osiągająca wysokość do 40 cm, ceniona za przemiłe w dotyku srebrzyście owłosione gęsto wyrastające liści, kwiaty drobne barwy różowej pojawiają się od lipca do końca września i są zebrane w kutnerowate kłosy które nadają się do cięcia i zasuszania. Ładnie zadarnia przestrzeń tworząc mięciutki, srebrzysty dywan. To idealna roślina do kontrastowych zestawień kolorystycznych na rabatach bylinowych, skalnikach i obwódkach, gatunek mrozoodporny w naszym klimacie.

  Opakowanie zawiera 0,5 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Dalia Kaktusowa (Dahlia X Cultorum Cacti) MIX KOLORÓW

  2,00 

  Bogata mieszanka kolorów dali o bardzo dekoracyjnych pełnych kaktusowych kwiatach i wzniesionych łodygach. Roślina osiąga wysokość do 100 cm, Zastosowanie na rabaty, kwiat cięty i do uprawy w pojemnikach Wymaga gleby przepuszczalnej i stanowiska słonecznego.

  Opakowanie zawiera 0,5 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Dyptam Jesionolistny Krzew Mojżesza (Dictamnus Fraxinella)

  2,00 

  Euro – Azjatycka, wysoka i długowieczna bylina, o pięknych i okazałych, dużych ciemno-różowych kwiatach, które wydzielają dużą ilość olejków eterycznych ulegających samozapłonowi w wysokich temperaturach. Dyptam osiąga wysokości do 100 cm, kwitnie intensywnie od maja do początku sierpnia, gatunek całkowici mrozoodporny w naszym klimacie.

  Opakowanie zawiera 10 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Dzielżan Jesienny (Helenium Autumnale)

  2,00 

  Piękna mrozoodporna bylina o wysokości do 150 cm. Na rozgałęzionej łodydze tworzy liczne koszyczki kwiatostanowe o żółtobrązowej barwie które pojawiają się od sierpnia do października średnica kwiatostanu około 3 cm gatunek łatwy w hodowli.

  Opakowanie zawiera 0.1 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Dzielżan Ogrodowy Złoto-żółty (Helenium Hopesii)

  2,00 

  Miododajna bylina chętnie odwiedzana przez pszczoły i motyle. Roślina odporna na móz, osiąga wysokość do 80 cm. Tworzy rozgałęzione łodygi z licznymi kwiatami średnicy do 6 cm w kolorze złoto-żółtym z brązowym środkiem. Kwitnie bardzo obficie od maja do września, roślina polecana na kwiat cięty, na rabaty i do nasadzeń naturalistycznych z innymi wysokimi bylinami takimi jak Jeżówki (Rudbekie) itp. Dzielżan jest również idealny do ogradzania poszczególnych części ogrodu.

  Opakowanie zawiera 0,2 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
X