a

Jeśli stawiasz pierwsze kroki w prowadzeniu własnego ogródka kwiatowego z pewnością docenisz oferowane przez nasz sklep internetowy nasiona roślin wieloletnich, tzw. bylin. Oczywiście należy wykonać kilka czynności, aby odpowiednio pielęgnować tego typu gatunki, jednak odwdzięczają się nam one niezwykłym wyglądem i bogactwem kolorów.

W naszym asortymencie znajdziesz byliny wieloletnie w wielu różnych gatunkach. Proponujemy między innymi czosnek olbrzymi, dalię kaktusową, fiołki rogate, kocimiętkę, krwawnik żółty, lawendę lekarską czy lilię afrykańską.

Do każdego opakowania, oprócz nasion roślin znajduje się także dokładna instrukcja siewu oraz dalszej uprawy poszczególnych gatunków.


Wyświetlanie 1–25 z 82 wyników

 • Lobelia Szkarłatna (Lobelia Cardinalis)

  3,50 

  Lobelia Szkarłatna to bylina o niskiej mrozoodporności który posiada brunatne łodygi dorastają nawet do 100 cm wysokości. Roślina kwitnie oraz intensywnie, kwiaty drobne, groniaste ułożone jednostronnie, lśniąco koloru czerwone, gatunek idealny do grup kolorystycznych z roślinami jednorocznymi, bylinami oraz do na sadzeń nad brzegami oczek wonnych. Ponadto jest to cenny gatunek w florystyce gdzie stosuje się go jako kwiat cięty do bukietów. Zaletą kwiatostanów jest to iż długo wytrzymuje w wazonie przy czym stopniowo rozwijają się nowe kwiaty. Gatunek ten wymaga stanowiska słoneczne lub pół cienistych, najlepiej rośnie na glebach żyznych z dużą zawartością próchnicy.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • New

  Pustynnik Bungei (Eremurus Bungei)

  2,50 

  Pustynnik to jedna z najpiękniejszych mrozoodpornych bylin kwitnących wiosną. Kwiaty koloru żółtego zebrane w kłosy osiągające wysokość do 100 cm, kwitnie od początku czerwiec do końca lipca. Najlepiej wygląda pojedynczo lub w grupach. Z uwagi na wczesne zanikanie liści należy ją sadzić w towarzystwie traw ozdobnych. Kwiaty doskonale nadają się do wazonu.

  Opakowanie zawiera 10 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Szkarłatka Chińska (Phytolacca Polyandra)

  2,80 

  Roślina poszukiwana przez hobbystów, ze względu na intrygujący wygląd, pochodzi z Chin. Jest to okazała bylina o wysokości 100 – 150 cm. Kwiaty są niewielkie, białe po 30 – 80 sztuk zebrane w sterczących, cylindrycznych kwiatostanach. Kwitnie od maja do końca lipca. Jesienią pokazują się ozdobne, lśniące, podobne do jeżyn, niejadalne owoce.

  Opakowanie zawiera 20 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Talinum Paniculatum (Talinum Paniculatum)

  2,50 

  Rzadka a zarazem bardzo dekoracyjna bylina kwitnąca w pierwszym roku uprawy którą można uprawiać zarówno bezpośrednio w gruncie na skalnikach, rabatach oraz na obwódkach w tedy jest to gatunek jednoroczny i osiąga około 60 cm wysokości. Natomiast hodowana w doniczce Talinum jest większy i jest rośliną wieloletnią można w tedy od wiosny do jesieni wystawiać rośliny na zewnątrz. Ponadto hodowana w doniczce jako roślina wieloletnia tworzy zgrubiały pień który można kształtować jak u roślin kaudycznych (kaudeksów). Roślina kwitnie obficie od czerwca do września, kwiaty drobne koloru fioletowego/różowe zebrane na delikatnych bezlistnych pędach o wysokości do 50 cm. Po przekwitnięciu w miejscu kwiatostanów pojawiają się kolorowe koszyczki nasienne w kształcie kulek. Gatunek mało wymagający lubi stanowisko słoneczne w uprawie gruntowej roślina jednoroczna w uprawie doniczkowej wieloletnia.

  Opakowanie zawiera 200 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Acena Drobnokwiatowa (Acaena Microphylla)

  4,00 

  Wieloletnia bylina o pędach płożą się po ziemi, wysokość rośliny nie przekracza 10 cm. Liście drobne, pierzaste barwy szarozielonej. Acena kwitnie intensywnie, kwitnienie przypada na czerwiec – lipiec. Kwiaty drobne, niepozorne otoczone kolcami koloru miedzianoczerwonego, kwiaty zdobią roślinę aż do przymrozków. Acena nadaje się do zastosowania w ogrodzie skalnym i wrzosowiskowym, na skarpy lub na obwódki rabat, może być sadzona przy ścieżkach, jest to gatunek zimozielony odporny na mróz.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Alpinia Mutica (Dwarf Cardamom)

  2,50 

  Heliconia Nigripraefixa to piękna i rzadka roślina pochodząca z Panamy, Kolumbii i Ekwadoru. Cechą charakterystyczną są długie kwiatostany wiszące w dół z jasnoczerwony wypustkami o czarnych końcach. Niezwykła i wspaniałe ozdobna twojego domu.

  Opakowanie zawiera 2 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Chaber Wielkogłówkowy – Wysoki (Centranthus Macrocephala)

  1,70 

  Chaber Wielkogłówkowy to bylina która zwykle dorasta do 100 cm wysokość. Gatunek dekoracyjny ze względu na duże żółte kwiatostany o średnicy od 7 do 9 cm przypominające wyglądem kwiat ostu które kwitną od czerwca do sierpnia, liście lancetowate. Gatunek ten doskonale nadaje się do sadzenia w ogrodach przydomowych na rabatach bylinowe, pojedynczo jako soliter i w małych grupach oraz na kwiat cięty. Gatunek całkowicie mrozoodporny wymaga gleby żyzne, wilgotne, piaszczysto-gliniaste, wapienne i stanowiska słonecznego.

  Opakowanie zawiera 20 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Czosnek Niedźwiedzi (Allium Ursinum)

  2,50 

  Zapomniany w Polsce „CUD NATURY”. W Chinach nazywany „NIEBIAŃSKIM CZOSNKIEM” Pojawia się marcu i jest pierwszą naturalną nowalijką. Ma bardzo szeroki zakres właściwości leczniczych, zawiera między innymi duże ilości witamin A, C, E, żelazo, siarkę, selen itd. W kuchni można go przetwarzać na wiele sposobów. Bardzo wytrzymały na zmiany temperatury.

  Opakowanie zawiera 20 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Czosnek Olbrzymi (Allium Giganteum)

  2,60 

  Czosnek Olbrzymi to wieloletnia wyjątkowa odmiana czosnku która kwitnie od maja do sierpnia, kwiaty pełne w kształci kuli koloru fioletowego o średnicy od 15 do 20 cm, które pojawia się na sztywnym nagim pędzie o wysokości do 1,5 m.gatunek całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Czyściec Wełnisty (Stachys Byzantina)

  1,70 

  Dobrze znana bylina miododajna osiągająca wysokość do 40 cm, ceniona za przemiłe w dotyku srebrzyście owłosione gęsto wyrastające liści, kwiaty drobne barwy różowej pojawiają się od lipca do końca września i są zebrane w kutnerowate kłosy które nadają się do cięcia i zasuszania. Ładnie zadarnia przestrzeń tworząc mięciutki, srebrzysty dywan. To idealna roślina do kontrastowych zestawień kolorystycznych na rabatach bylinowych, skalnikach i obwódkach, gatunek mrozoodporny w naszym klimacie.

  Opakowanie zawiera 0,5 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Dalia Kaktusowa (Dahlia X Cultorum Cacti) MIX KOLORÓW

  2,00 

  Bogata mieszanka kolorów dali o bardzo dekoracyjnych pełnych kaktusowych kwiatach i wzniesionych łodygach. Roślina osiąga wysokość do 100 cm, Zastosowanie na rabaty, kwiat cięty i do uprawy w pojemnikach Wymaga gleby przepuszczalnej i stanowiska słonecznego.

  Opakowanie zawiera 0,5 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Dyptam Jesionolistny Krzew Mojżesza (Dictamnus Fraxinella)

  2,00 

  Euro – Azjatycka, wysoka i długowieczna bylina, o pięknych i okazałych, dużych ciemno-różowych kwiatach, które wydzielają dużą ilość olejków eterycznych ulegających samozapłonowi w wysokich temperaturach. Dyptam osiąga wysokości do 100 cm, kwitnie intensywnie od maja do początku sierpnia, gatunek całkowici mrozoodporny w naszym klimacie.

  Opakowanie zawiera 10 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Dzielżan Jesienny (Helenium Autumnale)

  2,00 

  Piękna mrozoodporna bylina o wysokości do 150 cm. Na rozgałęzionej łodydze tworzy liczne koszyczki kwiatostanowe o żółtobrązowej barwie które pojawiają się od sierpnia do października średnica kwiatostanu około 3 cm gatunek łatwy w hodowli.

  Opakowanie zawiera 0.1 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Dzielżan Ogrodowy Złoto-żółty (Helenium Hopesii)

  2,00 

  Miododajna bylina chętnie odwiedzana przez pszczoły i motyle. Roślina odporna na móz, osiąga wysokość do 80 cm. Tworzy rozgałęzione łodygi z licznymi kwiatami średnicy do 6 cm w kolorze złoto-żółtym z brązowym środkiem. Kwitnie bardzo obficie od maja do września, roślina polecana na kwiat cięty, na rabaty i do nasadzeń naturalistycznych z innymi wysokimi bylinami takimi jak Jeżówki (Rudbekie) itp. Dzielżan jest również idealny do ogradzania poszczególnych części ogrodu.

  Opakowanie zawiera 0,2 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Etlingera Wyniosła Czerwona „Róża” (Etlingera Elatior RED)

  3,40 

  Etlingera Wyniosła zwana też Różą należy do rodziny imbirowatych. Nazwę Róża zawdzięcza olbrzymim mięsistym kwiatostanom o niesamowitym kształcie i zestawieniu kolorów, kwitnie obficie w okresie letnim (kwiaty utrzymują się na roślinie nawet przez pół roku), kwiaty duże koloru czerwonego z białą obwódką płatków nadają się znakomicie na kwiat cięty do bukietów. W naszych warunkach roślina nadaje się do uprawy w domu.

  Opakowanie zawiera 4 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Etlingera Wyniosła Różowa „Róża” (Etlingera Elatior PINK)

  2,80 

  Etlingera Wyniosła Różowa zwana też Różą należy do rodziny imbirowatych. Nazwę Róża zawdzięcza olbrzymim mięsistym kwiatostanom o niesamowitym kształcie i zestawieniu kolorów, kwitnie obficie w okresie letnim (kwiaty utrzymują się na roślinie nawet przez pół roku), kwiaty duże koloru różowego z białą obwódką płatków nadają się znakomicie na kwiat cięty do bukietów. W naszych warunkach roślina nadaje się do uprawy w domu.

  Opakowanie zawiera 4 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Fiołek Rogaty Johny Jump Up (Viola Cornuta L.)

  1,80 

  Fiołek Rogaty to mało wymagająca krótkowieczna bylina o jadalnych kwiatach i niskiej wysokości. O drobnych wielobarwnych pachnących kwiatach pojawiają się licznie od maja do września. Roślina polecana do pojemników i donic, na obwódki rabat, ogródki skalne można również uprawiać ją w domu na parapecie, balkonie i tarasie. Świeże kwiaty o lekkim słodkim smaku, można je dodawać do sałatek warzywnych i owocowych oraz deserów i drinków.

  Opakowanie zawiera 0,3 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Gailardia Oścista (Gaillardia Aristata)

  2,00 

  Silnie krzewiąca się bylina o wysokości 60 – 90 cm. Kwiaty duże, pojedyncze, truj barwne koloru żółto-pomarańczowo-czerwone, z brunatnym środkiem, kwitnie intensywnie od czerwca do września. Rośnie na każdej glebie, doskonale nadaje się na wysokie rabaty i kwiaty cięte. Wysiew nasion całoroczny na rozsadniku. Na miejsce stałe należy wysadzić w wrześniu, gatunek mrozoodporny.

  Opakowanie zawiera 1 gram około 200 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Głowaczek Olbrzymi – Wielkokwiatowy (Cephalaria Gigantea)

  1,50 

  Głowaczek Olbrzymi, inaczej zwany Wielkokwiatowym to olbrzymia bylina której pędy kwiatostanowe osiągają nawet do 2 -2,5 m wysokości natomiast pędy liściowe osiągają maksymalnie 1 m wysokości, roślina kwitnie intensywnie od czerwca do lipca kwiatostany pełne koloru cytrynowo-żółtego o średnicy 6 cm, kwiaty miododajne. Głowaczek to idealny gatunek do nasadzeń pojedynczych jako soliter lub w grupach, również przepięknie się prezentuje rosnąc pomiędzy innymi niższymi bylinami. Gatunek całkowicie mrozoodporny w naszym klimacie, wydajność miodowa do 100 kg z 1 ha.

  Opakowanie zawiera 10 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Goździk Siny – różowy (Dianthus Gratianopolitanus)

  1,70 

  Niska bylina tworząca charakterystyczne szaroniebieskie poduszki obsypane jasnoróżowymi delikatnymi kwiatami o przyjemnym korzennym zapachu. Roślina bardzo łatwa w uprawie, odporna na suszę, choroby i całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie. Roślina skalna na stanowiska słoneczne i suche nie lubi nadmiernej wilgoci. Zastosowanie: do obsadzania ogrodów skalnych, skarp, na murki kwiatowe, i jako obwódki na brzegi rabat.

  Opakowanie zawiera 0,1 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Gunnera Olbrzymia (Gunnera Manicata)

  8,00 

  Gunnera Manicata to roślina bardzo dekoracyjna i coraz bardziej popularna w Polskich ogrodach. Cechom charakterystyczną tego gatunku to ogromne liście o średnicy nawet 3 m koloru zielonego. Gatunek częściowo mrozoodporny wymaga okrycia na zimę gdyż może przemarzać. Można ten gatunek sadzić nad brzegami oczek wodnych, jezior stawów i strumieni, gatunek mało wymagający.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Hyzop Ogrodowy (Hyssopuss Officinalis)

  1,80 

  Ziele o pikantnym smaku i mocnym zapachu, poprawiające trawienie, w kuchni wykorzystywane do zaostrzania smaku potraw z fasoli oraz pasztetów, pieczonej wieprzowiny, sałatek jarzynowych.

  Opakowanie zawiera 200 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Języczka Palmatiloba (Ligularia Palmatiloba)

  2,00 

  Języczka Palmatiloba to rzadka odmiana języczki o wspaniałych, silnie powcinanych, ciemnozielonych liściach o średnica 30 cm, osiąga 150 cm wysokości i tworzy okrągłe kępy. Kwitnie od lipiec do wrzesień kwiaty żółto-złote z pomarańczowym środkiem. Najlepiej rośnie na stanowisku wilgotnym z żyzną glebą, najlepiej półcieniste lub cieniste miejsce ogrodu. Języczka Palmatiloba to całkowicie mrozoodporny byliną w naszym klimacie.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Języczka Pomarańczowa (Ligularia Dentata)

  2,00 

  Języczka znakomicie nadaje się do zacienionych ogrodów i tych gdzie jest choćby niewielki zbiornik wodny. W tych miejscach jest podstawową rośliną komponującą przestrzeń. Niezwykle dekoracyjne wielkie liście i jaskrawo żółte kwiaty na wzniesionej łodydze wysokości nawet 2 metrów są jej największą zaletą. W okresie kwitnienia przyciągają motyli.

  Opakowanie zawiera 20 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Kanna Paciorecznik (Canna Indica) MIX KOLORÓW

  4,50 

  Mieszanka różnych kolorów atrakcyjnej byliny, ozdobnej z kwiatów i liści o wysokości od 80 do 120 cm. Kwitnie bardzo efektownie od lata do późnej jesieni, kwiaty koloru żółtego, pomarańczowego, różowego, czerwonego i kolory pokrewne. Zastosowanie na kwietniki, rabaty, grupy naturalistyczne, do uprawy w pojemnikach oraz na kwiat cięty. Gatunek wymaga zabezpieczenia na zimę bulwy.

  Opakowanie zawiera 8 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
X