Rośliny Wodne

a

Jeśli posiadasz na swojej działce oczko wodne lub staw, z pewnością chciałbyś, aby był on niezwykle urokliwym miejscem, nad którym można odprężyć się i pobyć trochę z naturą. Aby jednak stworzyć odpowiedni klimat, należy odpowiednio dbać o zbiornik, a także zapewnić jego piękny wygląd między innymi dzięki zasadzonym roślinom wodnym.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli oczek i stawów polecamy nasiona roślin wodnych, wyróżniających się pięknym wyglądem oraz ozdobnymi kwiatami. Jeśli jednak obawiasz się, że nie poradzisz sobie z siewem czy pielęgnacją – nie martw się – razem z nasionami wysyłamy dokładną instrukcję siewu oraz dalszej uprawy oraz pielęgnacji.

Dzięki nam będziesz mógł stworzyć przepiękny kącik, w którym każdy zrelaksuje się na łonie natury.


Wyświetlanie wszystkich 6 wyników

 • Limnocharis Żółty (Limnocharis Flava)

  3,00 

  Limnocharis Żółty pochodzi pierwotnie z Meksyku i tropikalnej Ameryki Południowej, gdzie rośnie na terenach podmokłych, zazwyczaj w płytkiej, stojącej wodzie. Jest cenioną i szeroko spożywaną roślina jako warzywo na surowo lub gotowane. Ma cudownie aksamitne liście i ładne białe lub żółte kwiaty. Gatunek ten nadaje się znakomicie do nasadzeń strefy przybrzeżnej oczek wodnych, strumieni i cieków wodnych. W naszym klimacie należy rośliny chować na zimę do pomieszczenia, gdzie temperatura nie spada poniżej 5 C.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Kosaciec żółty (Iris Pseudacorus)

  2,50 

  Kosaciec Żółty to piękna wieloletnia roślina doskonała do nasadzeń strefy przybrzeżnej może być częściowo zalana. Kosaciec osiąga wysokość od 80 do 100 cm i główną dekoracją tego gatunku są piękne intensywnie żółte kwiaty które kwitną od V do VI. Kosaciec ma niewielkie wymaganie może rosnąć w każdych warunkach. Gatunek całkowicie mrozoodporny w naszym klimacie.

  Opakowanie zawiera 15 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Lotos Orzechodajny Biały (Nelumbo Nucifera ‘WHITE’)

  4,50 

  Nelumbo Nucifera, dorasta do 1,8 m długości, elementem dekoracyjnym są majestatyczne, białe kwiaty, o średnicy od 15 do 30 cm, pokazują się na przełomie wiosny i lata oraz liście osiągają do 90 cm szerokości. Prócz tego kwiaty, nasiona, młode liście i kłącza są jadalne i szeroko stosowane w kuchni azjatyckiej, roślina wytrzymuje spadek temperatury do – 11 C.

  Opakowanie zawiera 2 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Lotos Orzechodajny Czerwony (Nelumbo Nucifera ‘RED’)

  7,00 

  Nelumbo Nucifera, dorasta do 1,8 m długości, elementem dekoracyjnym są majestatyczne, czerwone kwiaty, o średnicy od 15 do 30 cm, pokazują się na przełomie wiosny i lata oraz liście osiągają do 90 cm szerokości. Prócz tego kwiaty, nasiona, młode liście i kłącza są jadalne i szeroko stosowane w kuchni azjatyckiej, roślina wytrzymuje spadek temperatury do – 11 C.

  Opakowanie zawiera 2 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Lotos Orzechodajny Różowy (Nelumbo Nucifera ‘PINK’)

  7,00 

  Nelumbo Nucifera, dorasta do 1,8 m długości, elementem dekoracyjnym są majestatyczne, jasnoróżowe kwiaty, o średnicy od 15 do 30 cm, pokazują się na przełomie wiosny i lata oraz liście osiągają do 90 cm szerokości. Prócz tego kwiaty, nasiona, młode liście i kłącza są jadalne i szeroko stosowane w kuchni azjatyckiej, roślina wytrzymuje spadek temperatury do – 11 C.

  Opakowanie zawiera 2 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Lotos Orzechodajny Żółty (Nelumbo Nucifera ‘YELLOW’)

  4,50 

  Nelumbo Nucifera, dorasta do 1,8 m długości, elementem dekoracyjnym są majestatyczne, żółte kwiaty, o średnicy od 15 do 30 cm, pokazują się na przełomie wiosny i lata oraz liście osiągają do 90 cm szerokości. Prócz tego kwiaty, nasiona, młode liście i kłącza są jadalne i szeroko stosowane w kuchni azjatyckiej, roślina wytrzymuje spadek temperatury do – 11 C.

  Opakowanie zawiera 2 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
X