Ozdobne

a

W naszym sklepie internetowym zawsze dokładamy starań, aby zaproponować naszym klientom unikalne i atrakcyjne wizualnie rośliny, które jednocześnie będą stosunkowo łatwe w uprawie. Dlatego też polecamy nasiona traw ozdobnych, które, odpowiednio pielęgnowane, z pewnością zrobią wrażenie zarówno na Tobie, jak i Twoich gościach.

Trawy ozdobne mogą rosnąć zarówno pojedynczo (jako soliter), jak i w grupach. W zależności od preferencji klienta, proponujemy gatunki jednoroczne, dwuletnie oraz wieloletnie. Świetnie sprawdzą się w ogrodzie, na tarasie, balkonie, a nawet w domu.

Nasz sklep internetowy proponuje między innymi bambusy, kosmatki, kostrzewy, ostnice, zawciągi czy gatunki pampasowe.


Wyświetlanie wszystkich 19 wyników

 • Kostrzewa Gautiera (Festuca Gautieri)

  3,00 

  Zimo zielona trawa tworząca zwarte poduszki wysokość do 10 cm liście nitkowate, dość sztywne, ciemnozielone. Dość szybko się rozrasta tworząc darń. Należy pamiętać, aby co 2 – 3 lata rozdzielać kępy i przesadzać je. Gatunek ten nadaje się do ogrodu skalnego i zadarniania niezbyt dużych powierzchni, można sadzić pojedynczo lub w grupach, gatunek całkowicie mrozoodporny.

  Opakowanie zawiera 100 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Rozplenia Perłowa Purpurowa (Pennisetum Glaucum)

  3,00 

  Rozplenica Perłowa Purpurowa to duża jednoroczna trawa o wysokości od 120 do 150 cm i bardzo ciekawych szerokich wydłużonych ciemnych liściach, które w początkowym okresie wzrostu rośliny są zielonofioletowe natomiast w okresie kwitnienia roślina w całości przebarwia się na purpurowe. Kwiatostany okazałe w formie kłosów które podobnie jak reszta rośliny również są purpurowe. Po przekwitnieniu na roślinie pojawiają się purpurowe kolby które wyrastają ponad roślinę.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Sorgo Cukrowe (Sorghum Bicolor)

  2,00 

  Sorgo cukrowe to jednoroczna trawa o szerokim zastosowaniu, uprawia się między innymi ze względu na dużą zawartość cukru w pędach które wykorzystywane są do wyrobu syrop oraz miodu Sorgowego w niektórych krajach ziarna wykorzystywane są jako pożywienie dla ludzi. Ponadto Sargo znalazło zastosowanie jako roślina dekoracyjna do ogrodów naturalistycznych oraz w florystyce. Pędy koloru zielonego, proste, sztywne o wysokości do 2 m, kłosy wyprostowane i skupione o długości do 30 cm na których pojawiają się połyskujące czarne ziarna. Gatunek mało wymagający rośnie dobrze na każdej glebie oraz na każdym stanowisku.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Stokrotka Łąkowa Biała (Bellis Perennis)

  4,00 

  Stokrotka Łąkowa to mało wymagająca bylina o wysokości od 10 do 15 cm, rozkwitająca już wczesną wiosną białymi urokliwymi kwiatkami z żółtym środkiem. Wsiana w trawnik nadaje murawie subtelny wygląd przez cały okres wegetacji, dodatkowo Stokrotka maskuje niedociągnięcia na trawniku takie jak wybarwienia oraz drobne nierówności.

  Opakowanie zawiera 0,2 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Trawa Cytrynowa (Cymbopogon Citratus)

  5,00 

  Ozdobna roślina wieloletnia o długich wysokich na 80 cm, tworząca zbite zielone kępy o ostrych liściach zawierających olejki lotne, o zapachu i smaku cytryny i właściwościach antynowotworowym, przeciwdepresyjnych, wspomaga koncentracje i pamięć, rozgrzewa organizm, co poprawia trawienie oraz krążenie. Częścią użytkową trawy są liście i bulwy, których używa się do wzbogacenia smaku zup, sałatek, deserów, drobiu, ryb dobrze komponuje się z mleczkiem kokosowym a także do sporządzania herbat, naparów i nalewek. Gatunek można uprawiać zarówno w ogrodzie jak i w pojemnikach w domu, na balkonie tarasie i ogrodzie.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Wetiweria Pachnąca (Vetiveria Zizanoides)

  4,00 

  Vetiveria jest wieloletnią trawą tworzącą zwarte kępy o rozgałęzionym kłączu. Występuje naturalnie w Afryce, Chinach, Indiach i Północnej oraz Południowej Ameryce. Gatunek ten uprawia się zarówno ze względów dekoracyjnych kosmetycznych jak i leczniczych. Vetiveria wykorzystywana jest do produkcji olejków eterycznych Root Oil do terapii aromatycznej działa jako afrodyzjak, pobudza i stymuluje oraz koi, ociepla i odpręża. Łagodzi lęki, nerwowość, zmęczenie psychiczne i brak aktywności seksualnej u kobiet i mężczyzn.

  Opakowanie zawiera 100 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Bambus Mrozoodporny (Phyllostachys Pubescens)

  2,00 

  Bambus dorasta do 15 – 20 m wysokości w warunkach naturalnych, jest to największy z mrozoodpornych bambusów, odporny na mrozy do – 20 C, jednak wzrost w ujemnych temperaturach jest znacznie wolniejszy niż w naturalnym środowisku. W przypadku większego mrozu część nadziemna przemarza a roślina regeneruje się z rozłogów wiosną. Żyje kilkadziesiąt lat.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Bambus Trzcinowy – Olbrzymi (Bambusa Arundinacea)

  2,00 

  Wysiew nasion całoroczny, nasiona moczymy w ciepłej wodzie przez 10 godzin, nasiona sadzimy do mieszanki torfu z piaskiem w stosunku 1/3. Siew powierzchniowy nasiona przykrywając 4 mm warstwą torfu z piaskiem 1/1. Zasiew podlewamy i odstawiamy w ciepłe jasne miejsce.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Bambus Żelazny (Dendrocalamus Strictus)

  2,00 

  Dendrocalamus Strictus w warunkach naturalnych dorasta do 16 m wysokości i 8 m szerokości, liście lancetowate, do 25 cm długości i 3 cm szerokości, zaokrąglone u nasady, spiczaste na końcu. Kwiaty zebranie w dużych, gęstych i owłosionych wiechach. Młode rośliny mają pędy w kolorze jasnoniebieskim a z upływem czasu staje się zielonoszare. Roślina posiada twarde i trwałe drewno które wykorzystywane jest w budownictwie, do wyrobu mebli, przemyśle papierniczym i do budowy instrumentów muzycznych, natomiast liście służą jako pokarm. Ten gatunek Bambusa wytrzymuje spadek temperatury do – 5 C.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Kosmatka Śnieżna (Luzula Nivea)

  3,60 

  Kosmatka dorasta do 25 cm wysokości, gatunek zimozielony. Liście posiadają na brzegach srebrzyste włoski. Kwiaty małe, zebrane w grona, koloru białego na długich, prostych, smukłych, źdźbłach, dorastające do 40 cm wysokości. Znajdują się nad kępą liściową. Dobrze znosi zarówno słońce jak i pół cień, gatunek mało wymagający, szczególnie dobrze wygląda w większych skupiskach. Gatunek całkowicie mrozoodporny w naszych klimacie.

  Opakowanie zawiera 30 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Kostrzewa Sina (Festuca Glauca)

  3,80 

  Kostrzewa Sina tworzy zwarte poduszki/kępy do 30 cm wysokości, o intensywnie przebarwiających się na niebiesko liściach. Niebieskie liście są główną ozdobą trawy przez cały sezon, okres kwitnienia Kostrzewy to czerwiec lipiec. Kostrzewa jest całkowicie mrozoodporny, wytrzymuje spadek temperatury do – 22 C.

  Opakowanie zawiera 100 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Ostnica Mocna – Pony Tails (Stipa Tenuissima)

  5,20 

  Wieloletnia ozdobna trawa kępkowa osiągająca wysokość do 60 cm. Element dekoracyjny stanowią falujące na wietrze jaskrawozielone subtelne, nitkowate liście i delikatne puchowate kwiatostany. Doskonała roślina do kompozycji z innymi trawami ozdobnymi, na rabaty bylinowe i do pojemników. Zasuszone kwiatostany można stosować w suchych bukietach.

  Opakowanie zawiera 100 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Papirus Cibora (Cyperus Alternifolius)

  3,00 

  Wieloletnia roślina, o ozdobnych liściach, które układają się w promieniste pióropusze osadzone na wierzchołkach prostych pędów. Kwiaty drobne, zebrane są w kłoski. Uprawiana jako roślina doniczkowa lub akwariowa – latem można ją wystawić na zewnątrz, do płytkich basenów i oczek wodnych.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Trawa Niedźwiedzia – Mydlana (Xerophyllum Tenax)

  3,50 

  Trawa Niedźwiedzia jest to okazałą, rzadko spotykaną trawą osiągającą wysokość od 90 do 120 cm. Kwiaty o barwie kremowej, zebrane w gęste, dekoracyjne grona o długości do 60 cm gatunek ten posiada sztywne, przewieszające się liście. Trawa Niedźwiedzia nadaje się do obsadzania rabat, alej, i na sadzeń w pojemnikach, może być sadzona jako soliter, nadaje się na kwiat cięty. Gatunek ten doskonale rośnie w naszym klimacie jest w 100 % mrozoodporna, nie ma specjalnych wymagań.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Trawa Pampasowa – Biała (Cortaderia Selloana White)

  5,00 

  Trawa Pampasowa to najokazalsza i najbardziej dekoracyjna z wszystkich traw. Osiąga nawet do 2 – 2,5 m wysokości. Ze środka kępy, jesienią, wyrastają bardzo atrakcyjne, białe pierzaste wiechy (kwiatostany), o długości do 50 cm. Roślina mało wymagająca rośnie dobrze zarówno w miejscach słonecznych, jak i pół cienistych, lubi wilgotne gleby. Jest to gatunek wieloletni oraz całkowicie mrozoodporny w naszym klimacie.

  Opakowanie zawiera 100 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Trawa Pampasowa – Różowa (Cortaderia Selloana Pink)

  5,00 

  Trawa Pampasowa to najokazalsza i najbardziej dekoracyjna z wszystkich traw. Osiąga nawet do 2 – 2,5 m wysokości. Ze środka kępy, jesienią, wyrastają bardzo atrakcyjne, różowe pierzaste wiechy (kwiatostany), o długości do 50 cm. Roślina mało wymagająca rośnie dobrze zarówno w miejscach słonecznych, jak i pół cienistych, lubi wilgotne gleby. Jest to gatunek wieloletni oraz całkowicie mrozoodporny w naszym klimacie.

  Opakowanie zawiera 100 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Trawa Pampasowa (Cortaderia Selloana) MIX KOLORÓW

  7,00 

  Trawa Pampasowa to najokazalsza i najbardziej dekoracyjna z wszystkich traw. Osiąga nawet do 2 – 2,5 m wysokości. Ze środka kępy, jesienią, wyrastają bardzo atrakcyjne, białe i różowe pierzaste wiechy (kwiatostany), o długości do 50 cm. Roślina mało wymagająca rośnie dobrze zarówno w miejscach słonecznych, jak i pół cienistych, lubi wilgotne gleby. Jest to gatunek wieloletni oraz całkowicie mrozoodporny w naszym klimacie.

  Opakowanie zawiera 100 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Turzyca Włosowa „Brązowa Trawa” (Carex Comans)

  4,00 

  Turzyca Włosista odmiany beżowo-brązowej jest efektowną wieloletnią trawą, tworzącą zwarte i sztywne kępy wysokości 40 – 60 cm. Turzyca przez cały okres wegetacji utrzymuje beżowo-brązowy kolor liści natomiast jesienią licie przebarwiają się na kolor czerwono-brunatny i tą barwę utrzymują przez całą zimę. Turzyca doskonale nadaje się do nasadzeń grupowych w własnym gronie, pojedynczo, jako tło, do nasadzeń w pojemnikach i doniczkach. Szczególnie polecana do ogrodów trawiastych i w stylu japońskim. Jest to gatunek całkowicie mrozoodporny w naszym klimacie.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Zawciąg Nadmorski (Armeria Maritima)

  4,00 

  Roślina wieloletnia bylina. Tworzy zwartą kępkę, o różowych, niedużych, kulistych kwiatach na bezlistnych szypułkach, zebranych w główkowate kwiatostany o wysokości do 30 cm, kwitnących od maja do listopad. Polecana do ogródków skalnych, do zadarniania małych powierzchni, na rabaty i obwódki. Gatunek mrozoodporny w naszym klimacie.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
X