a

Jako bogato wyposażony sklep internetowy, w ręce naszych Klientów oddajemy nasiona warzyw gruntowych: pomidorów, cebuli, papryki i marchwi. W tym dziale znajdują się gatunki jednoroczne i dwuletnie, które doskonale rozwijają się w polskim klimacie. Nadają się do uprawy zarówno w ogrodzie, jaki i na tarasie, balkonie, a nawet w domu.


W prowadzonym przez nas sklepie internetowym nasi Klienci znajdą nasiona warzyw gruntowych, które rosną zdrowe i niezwykle okazałe. Z oferowanych przez nas produktów powstaną: delikatne, a także nieco intensywniejsze w smaku cebule, soczyste pomidory, chrupiące papryki, czy dorodne marchewki.


Wyświetlanie wszystkich 17 wyników

 • Arbuz – Sugar Baby (Citrullus Vulgaris)

  1,80 

  Roślina ciepłolubna, o zielonej skórce i czerwonym, bardzo smacznym, soczystym, słodkim aromatycznym miąższu. Zawiera dużo witaminy C, karotenoidów, kwasu foliowego i likopenu. Najlepiej udaje się pod osłonami. Wymaga gleby przepuszczalnej, dobrze nagrzewającej się. Wysiew nasion do ogrzewanego tunelu lub inspektu od II do IV. Rozsadę wysadzać w V / VI. Temperatura podłoże przy kiełkowaniu musi wynosić 20 – 25 C, siew: II-V, zbiór: VII – IX, Rozstawa 150 x 100 cm.

  Opakowanie zawiera 1 gram około 25 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Arbuz Crimson Sweet (KAWON) (Citrullus Lanatus)

  1,55 

  Odmiana o dużej odporności na choroby i dużych owocach osiągających wagę do 15 kg. Skórka koloru jasnozielonego z ciemnozielonymi smugami. Błyszcząco czerwony miąższ o bardzo słodkim smaku zawiera dużo witaminy C, karotenoidów, kwasu fioliowego i likopenu, prawie nie ma pestek które dojrzewają od VII do IX ponadto roślina posiada jadalne kwiatostany które znajomicie nadają się jako dodatek do sałatek deserów i napoi. Wymaga gleby przepuszczalnej, dobrze nagrzewającej się. Wysiew nasion do ogrzewanego tunelu, inspektu lub na ciepłym parapecie od II do IV. Rozsadę wysadzać do gruntu po 15 maja w rozstawie 150 x 100 cm.

  Opakowanie zawiera 28 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Bób Hangdown Biały (Vicia Faba L. var. Major)

  2,00 

  Odmiana średniowczesna, bardzo plenna. Rośliny tworzące 8 – 14 strąków zawierających do 5 nasion. Świeże nasiona w kolorze biło-seledynowym o wysokich walorach smakowych. Roślina dorastająca do wysokości 125 cm, krzewią się słabo. Wymaga gleby cięższej, żyznej zasobnej w wilgoć. Wysiew gniazdowo po 2 – 3 nasiona na głębokość 4 – 6 cm w III – IV w rozstawie 30 – 50 x 25 cm, zbiór: VII – VIII.

  Opakowanie zawiera 50 gram około 25 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Bób Karmazyn (Vicia Faba L. var. Major)

  2,00 

  Odmiana średnio wczesna o okresie wegetacji około 80 do 90 dni. Odmiana bardzo plenna o równomiernie dojrzewających strąkach średniej długości zawierających od 3 do 5 dużych nasion barwy karminowo-czerwonej. Odmiana ta charakteryzuje się dużymi walorami smakowymi i łatwość pozyskiwania nasion ze strąków. Nasiona należy wysiewać na głębokość od 4 do 6 cm jak najwcześniej na wiosnę od III do V, w rzędy co 40 – 60 cm i międzyrzędziem. Siew gniazdowy po 2 – 3 nasiona co 20 cm. Wymaga gleby cięższej, żyznej, zasobnej w wilgoć.

  Opakowanie zawiera 30 gram około 14 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Bób Windsor Biały (Vicia Faba L. var. Major)

  2,00 

  Odmiana średnio wczesna, bardzo plenna, rośliny dorastają do wysokości 120 cm, krzewią się słabo. Na roślinie 6 – 10 szerokich strąków z 3 – 4 dużymi, płaskimi nasionami zielonkawobiałej barwy. Nasiona należy wysiewać gniazdowo po 2 – 3 nasiona na głębokość 4 – 6 cm jak najwcześniej na wiosnę III – V, w rzędy co 30 – 50 cm i w rzędzie co 25 cm, wymaga gleby cięższej, żyznej, zasobnej w wilgoć.

  Opakowanie zawiera 50 gram około 25 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Burak Opolski – Ćwikłowy (Beta Vulgaris L.)

  1,90 

  Odmiana plenna średnio wczesna, (okres wegetacji 120 dni). Korzenie kuliste o gładkiej skórce bez pierścieni. Miąższ ciemnoczerwony, bardzo delikatny o dużej zawartości betaniny i cukrów. Można go uprawiać na każdej glebie dostatecznie żyznej i wilgotnej, nie zakwaszonej w drugim roku po oborniku. Siew na głębokość 2 -3 cm od IV do VI, siew: IV – VI, zbiór: VII – X, rozstawa: 30 – 50 x 3 – 5 cm.

  Opakowanie zawiera 10 gram około 850 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Dynia Olbrzymia Rouge Vif d`Etampes (Cucurbita Maxima l.)

  2,80 

  Dynia Olbrzymia Rouge Vif d`Etampes to odmiana francuskiej dyni o spłaszczonym kształcie i mocno żebrowanej powierzchni. Owoce tej odmiany nadają się znakomicie do długiego przechowywania nawet powyżej 3 miesięcy. Miąższ i skóra w odcieniu głębokiej pomarańczy. Owoce tej odmiany są doskonałe do zup, pieczenia ciast i smażenia, kwiaty jadalne nadają się znakomicie do dekoracji deserów, ciast, koktajli i dań, owoce dojrzewają od IX do XI natomiast okres wegetacji rośliny to 115 dni.

  Opakowanie zawiera 20 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Fasola Szparagowa Karłowa – Purple Teepee (Phaseolus Vulgaris L.)

  2,50 

  Odmiana wczesna karłowa, obficie plonująca o długich, lekko wygiętych strąkach barwy fioletowej. Polecana do uprawy amatorskiej. Bezwłókniste strąki po ugotowaniu zmieniają barwę na zieloną. Polecane są do bezpośredniego spożycia, konserwowania i mrożenia. Wysiew wprost do gruntu w od połowy V do VI na głębokość 3 – 5 cm w rozstawie 30 – 50 x 7 – 10 cm, zbiór od VII  do IX.

  Opakowanie zawiera 30 gram około 90 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Fasola Szparagowa Szerokostrąkowa – Blauhilde Tyczna (Phaseolus Vulgaris L.)

  2,50 

  Odmiana wczesna, tyczna szparagowa o strąkach długich bezwłóknistych koloru fioletowego i okres wegetacji około 65 dni. Strąki po ugotowaniu stają się zielone. Wymaga gleby żyznej, niezbyt zwięzłe oraz podpór lub siewu przy wysokich płotach. Wysiew wprost do gruntu gniazdowo po 3 – 4 nasiona w jednym miejscu, od połowy V do VI na głębokość 3 – 5 cm w rozstawie 40 – 60 x 10 cm, zbiór VII – IX.

  Opakowanie zawiera 10 gram około 30 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Kapusta Głowiasta Czerwona „MARS” (Brassica Oleracea L. Convar Capitata F Rubra) średnio wczesna

  1,80 

  Odmiana średnio wczesna o okresie wegetacji . Doskonale kiełkuje i rośnie z siewu bezpośredniego do gruntu na miejsce stałe gdzie tworzy okrągłe zwarte główki do 1,9 kg, bez tendencji do pękania główek o intensywnej czerwono-fioletowej barwie i małym głąbie. Główki nadają się do krótkotrwałego przechowywania, do dekoracji potraw i na przetwory.

  Opakowanie zawiera 2 gramy nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Marchew Amsterdamska ‘Amsterdam 3’ (Daucus Carota L.) – wczesna

  1,50 

  Odmiana wczesna, korzenie o długości 15 cm, ciemno – pomarańczowe, wcześnie wybarwiające się, kruche i soczyste. Bardzo dobra na soki i do bezpośredniego spożycia i krótkotrwałego przechowywania. Wymaga gleby lekkiej, żyznej dobrze uprawionej. Wysiew na głębokość 1 – 2 cm od końca III od końca V, zbiór od VIII do IX, rozstawa: 30 – 40 x 3 – 4 cm.

  Opakowanie zawiera 5 gram nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Ogórek Chinene Slangen „Wężowy” (Cucumis Sativus L) odmiana gruntowa sałatkowa

  2,90 

  Odmiana sałatkowa, średnio wczesna do uprawy w gruncie lub pod osłonami. Smaczne pozaginane owoce długości do 50 cm, o zielonej skórce przypominają kształtem węże. Odmiana szczególnie polecana na sałatki, mizerię, do kanapek i na mrożonki ogórki dojrzewają: VIII do IX. Wysiew nasion pod osłony lub na ciepłym parapecie III, do gruntu wysadzamy w V po 2 – 3 nasiona co 10 – 15 cm. Po wzejściu nasion robimy przerywkę i zostawiamy rośliny w rozstawie: 15 x 80 – 100 cm. Wymaga gleby żyznej, silnie nawożonej, zasobnej w wodę, przepuszczalnej i ciepłej.

  Opakowanie zawiera 140 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Papryka Słodka Corno di Toro Rosso & Corno di Toro Giallo (Capsicum Annuum L)

  1,60 

  Mieszanka dwóch wczesnych odmian papryki czerwonej i żółtej słodkiej papryki o podłużnym stożkowatych zakrzywionych w kształcie zakrzywionego rogu byka. Miąższ średnio gruby, soczysty, bardzo smaczny. Owoce długości od 18 do 20 cm które dojrzewają w VII do IX mogą być również zbierane w fazie niepełnej dojrzałości kiedy są zielone, owoce zawierają bardzo dużo witaminy c i są silnym utleniacze. Wysiew do skrzynek pod osłonami lub na ciepły parapet w połowie III natomiast wysiew do gruntu pod koniec V (w tedy też wysadzamy sadzonki na miejsce stałe). Stanowisko powinno być słoneczne, osłonięte od wiatru a gleba powinna być próchniczą rozstawa: 40 x 40 cm.

  Opakowanie zawiera 80 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Pomidor Piramide (Lycopersico Esculentum Mill.) odmiana wysoka gruntowa

  2,50 

  Odmiana wysoka o ciągłym typie wzrostu, przeznaczona do uprawy w gruncie przy palikach, lub pod osłonami. Tworzy duże cylindryczne stożkowate owoce, o wadze do 180g, kształtem przypominające paprykę. Owoce mięsiste, czerwone z wysoką zawartością suchej masy i małej ilości nasion w miąższu, charakteryzują się bogatym smakiem i aromatem. Owoce polecane do bezpośredniego spożycia, na sosy, na ketchup i przeciery. Plastry owoców nadają się do grillowania na kanapki. Wysiew nasion od III do początku IV do doniczek lub wielodoniczek na ciepły parapet lub pod osłonami, wschody następują po 7 – 14 dniach. Na miejsce stałe do gruntu sadzimy w połowie maja w rozstawie 60 x 50 cm, zbiór: VII – IX.

  Opakowanie zawiera 0,5 gram około 160 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Pomidor Scatolone 2 (Solanum Lycopersicum) odmiana wysoka gruntowa

  2,00 

  Odmiana wysoka o ciągłym typie wzrostu, przeznaczona do uprawy w gruncie przy palikach, lub pod osłonami. Tworzy duże cylindryczne stożkowate owoce, o wadze do 150 gram. Owoce mięsiste, czerwone z wysoką zawartością suchej masy i małej ilości nasion w miąższu, przez co idealnie nadaje się na przeciery, pasty i ketchupy. Charakteryzują się bogatym smakiem i aromatem. Wysiew nasion od III do początku IV do wielodoniczek pod osłonami lub na ciepły parapet. Sadzonki wsadzamy do gruntu w połowie maja w rozstawie 60 x 50 cm.

  Opakowanie zawiera 200 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Seler Naciowy Gigant Pascal (Apium graveolene L.var. Dulce Groene Pascal)

  1,50 

  Nowa odmiana tworząca intensywnie zielone mięsiste ogonki liściowe (z dużą zawartością witaminy C) o długości około 20 cm, ceniona za wyborne właściwości smakowe, lecznicze i dietetyczne. Aromatyczne ogonki najlepiej spożywać na surowo lub jako dodatek do sałatek i zup.

  Opakowanie zawiera 0,5 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Skorzonera (Scorzonera Hispanica)

  1,90 

  Skorzonera to bardzo plenne lekko strawne warzywo o dużej wartości odżywczej i dietetycznej, którego część jadalną stanowią proste korzenie spichrzowe o długości ponad 30 cm. Czarnobrązowa skórka okrywa biały słodki delikatny miąższ. Po obraniu i ugotowaniu przypomina on w smaku szparagi, młode liści można spożywać jak sałatę. W ziołolecznictwie stosowana w leczeniu chorób przewodu pokarmowego oraz jako lek nasercowy i przeciwbólowy. Wysiew do inspektu III – IV lub bezpośrednio do gruntu w maju w rozstawie 30 x 5 – 8 cm, zbiór korzeni następuje od VII do X.

  Opakowanie zawiera 140 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
X