Trawy

a

W tym dziale oferujemy Państwu nasiona traw ozdobnych oraz użytkowych. Prezentujemy rozmaite gatunki, które doskonale rozwijają się w klimacie umiarkowanym. Mogą być wykorzystane do stworzenia ciekawej, naturalnej przestrzeni w ogrodzie, na tarasie, balkonie, a nawet w domu. Nasz sklep internetowy proponuje różne mieszanki nasion, które mają odmienne potrzeby pielęgnacyjne, wymagania co do nasłonecznienia i przycinania.

Posiadamy odmiany uniwersalne, ozdobne, odporne na suszę oraz stosowane do regeneracji trawników już istniejących. Stale poszerzamy nasz asortyment wprowadzając ciekawe urozmaicenia wysokości poziomu oraz kolorystyki przydomowych terenów zielonych. Efektownie będą zdobiły także skwery i place przy instytucjach publicznych oraz budynkach reprezentacyjnych firm. Proponujemy atrakcyjne ceny produktów.


Wyświetlanie wszystkich 20 wyników

 • Kostrzewa Gautiera (Festuca Gautieri)

  3,00 

  Zimo zielona trawa tworząca zwarte poduszki wysokość do 10 cm liście nitkowate, dość sztywne, ciemnozielone. Dość szybko się rozrasta tworząc darń. Należy pamiętać, aby co 2 – 3 lata rozdzielać kępy i przesadzać je. Gatunek ten nadaje się do ogrodu skalnego i zadarniania niezbyt dużych powierzchni, można sadzić pojedynczo lub w grupach, gatunek całkowicie mrozoodporny.

  Opakowanie zawiera 100 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Rozplenia Perłowa Purpurowa (Pennisetum Glaucum)

  3,00 

  Rozplenica Perłowa Purpurowa to duża jednoroczna trawa o wysokości od 120 do 150 cm i bardzo ciekawych szerokich wydłużonych ciemnych liściach, które w początkowym okresie wzrostu rośliny są zielonofioletowe natomiast w okresie kwitnienia roślina w całości przebarwia się na purpurowe. Kwiatostany okazałe w formie kłosów które podobnie jak reszta rośliny również są purpurowe. Po przekwitnieniu na roślinie pojawiają się purpurowe kolby które wyrastają ponad roślinę.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Sorgo Cukrowe (Sorghum Bicolor)

  2,00 

  Sorgo cukrowe to jednoroczna trawa o szerokim zastosowaniu, uprawia się między innymi ze względu na dużą zawartość cukru w pędach które wykorzystywane są do wyrobu syrop oraz miodu Sorgowego w niektórych krajach ziarna wykorzystywane są jako pożywienie dla ludzi. Ponadto Sargo znalazło zastosowanie jako roślina dekoracyjna do ogrodów naturalistycznych oraz w florystyce. Pędy koloru zielonego, proste, sztywne o wysokości do 2 m, kłosy wyprostowane i skupione o długości do 30 cm na których pojawiają się połyskujące czarne ziarna. Gatunek mało wymagający rośnie dobrze na każdej glebie oraz na każdym stanowisku.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Stokrotka Łąkowa Biała (Bellis Perennis)

  4,00 

  Stokrotka Łąkowa to mało wymagająca bylina o wysokości od 10 do 15 cm, rozkwitająca już wczesną wiosną białymi urokliwymi kwiatkami z żółtym środkiem. Wsiana w trawnik nadaje murawie subtelny wygląd przez cały okres wegetacji, dodatkowo Stokrotka maskuje niedociągnięcia na trawniku takie jak wybarwienia oraz drobne nierówności.

  Opakowanie zawiera 0,2 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Trawa Cytrynowa (Cymbopogon Citratus)

  5,00 

  Ozdobna roślina wieloletnia o długich wysokich na 80 cm, tworząca zbite zielone kępy o ostrych liściach zawierających olejki lotne, o zapachu i smaku cytryny i właściwościach antynowotworowym, przeciwdepresyjnych, wspomaga koncentracje i pamięć, rozgrzewa organizm, co poprawia trawienie oraz krążenie. Częścią użytkową trawy są liście i bulwy, których używa się do wzbogacenia smaku zup, sałatek, deserów, drobiu, ryb dobrze komponuje się z mleczkiem kokosowym a także do sporządzania herbat, naparów i nalewek. Gatunek można uprawiać zarówno w ogrodzie jak i w pojemnikach w domu, na balkonie tarasie i ogrodzie.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Wetiweria Pachnąca (Vetiveria Zizanoides)

  4,00 

  Vetiveria jest wieloletnią trawą tworzącą zwarte kępy o rozgałęzionym kłączu. Występuje naturalnie w Afryce, Chinach, Indiach i Północnej oraz Południowej Ameryce. Gatunek ten uprawia się zarówno ze względów dekoracyjnych kosmetycznych jak i leczniczych. Vetiveria wykorzystywana jest do produkcji olejków eterycznych Root Oil do terapii aromatycznej działa jako afrodyzjak, pobudza i stymuluje oraz koi, ociepla i odpręża. Łagodzi lęki, nerwowość, zmęczenie psychiczne i brak aktywności seksualnej u kobiet i mężczyzn.

  Opakowanie zawiera 100 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Bambus Mrozoodporny (Phyllostachys Pubescens)

  2,00 

  Bambus dorasta do 15 – 20 m wysokości w warunkach naturalnych, jest to największy z mrozoodpornych bambusów, odporny na mrozy do – 20 C, jednak wzrost w ujemnych temperaturach jest znacznie wolniejszy niż w naturalnym środowisku. W przypadku większego mrozu część nadziemna przemarza a roślina regeneruje się z rozłogów wiosną. Żyje kilkadziesiąt lat.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Bambus Trzcinowy – Olbrzymi (Bambusa Arundinacea)

  2,00 

  Wysiew nasion całoroczny, nasiona moczymy w ciepłej wodzie przez 10 godzin, nasiona sadzimy do mieszanki torfu z piaskiem w stosunku 1/3. Siew powierzchniowy nasiona przykrywając 4 mm warstwą torfu z piaskiem 1/1. Zasiew podlewamy i odstawiamy w ciepłe jasne miejsce.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Bambus Żelazny (Dendrocalamus Strictus)

  2,00 

  Dendrocalamus Strictus w warunkach naturalnych dorasta do 16 m wysokości i 8 m szerokości, liście lancetowate, do 25 cm długości i 3 cm szerokości, zaokrąglone u nasady, spiczaste na końcu. Kwiaty zebranie w dużych, gęstych i owłosionych wiechach. Młode rośliny mają pędy w kolorze jasnoniebieskim a z upływem czasu staje się zielonoszare. Roślina posiada twarde i trwałe drewno które wykorzystywane jest w budownictwie, do wyrobu mebli, przemyśle papierniczym i do budowy instrumentów muzycznych, natomiast liście służą jako pokarm. Ten gatunek Bambusa wytrzymuje spadek temperatury do – 5 C.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Kosmatka Śnieżna (Luzula Nivea)

  3,60 

  Kosmatka dorasta do 25 cm wysokości, gatunek zimozielony. Liście posiadają na brzegach srebrzyste włoski. Kwiaty małe, zebrane w grona, koloru białego na długich, prostych, smukłych, źdźbłach, dorastające do 40 cm wysokości. Znajdują się nad kępą liściową. Dobrze znosi zarówno słońce jak i pół cień, gatunek mało wymagający, szczególnie dobrze wygląda w większych skupiskach. Gatunek całkowicie mrozoodporny w naszych klimacie.

  Opakowanie zawiera 30 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Kostrzewa Sina (Festuca Glauca)

  3,80 

  Kostrzewa Sina tworzy zwarte poduszki/kępy do 30 cm wysokości, o intensywnie przebarwiających się na niebiesko liściach. Niebieskie liście są główną ozdobą trawy przez cały sezon, okres kwitnienia Kostrzewy to czerwiec lipiec. Kostrzewa jest całkowicie mrozoodporny, wytrzymuje spadek temperatury do – 22 C.

  Opakowanie zawiera 100 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Ostnica Mocna – Pony Tails (Stipa Tenuissima)

  5,20 

  Wieloletnia ozdobna trawa kępkowa osiągająca wysokość do 60 cm. Element dekoracyjny stanowią falujące na wietrze jaskrawozielone subtelne, nitkowate liście i delikatne puchowate kwiatostany. Doskonała roślina do kompozycji z innymi trawami ozdobnymi, na rabaty bylinowe i do pojemników. Zasuszone kwiatostany można stosować w suchych bukietach.

  Opakowanie zawiera 100 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Papirus Cibora (Cyperus Alternifolius)

  3,00 

  Wieloletnia roślina, o ozdobnych liściach, które układają się w promieniste pióropusze osadzone na wierzchołkach prostych pędów. Kwiaty drobne, zebrane są w kłoski. Uprawiana jako roślina doniczkowa lub akwariowa – latem można ją wystawić na zewnątrz, do płytkich basenów i oczek wodnych.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Trawa Niedźwiedzia – Mydlana (Xerophyllum Tenax)

  3,50 

  Trawa Niedźwiedzia jest to okazałą, rzadko spotykaną trawą osiągającą wysokość od 90 do 120 cm. Kwiaty o barwie kremowej, zebrane w gęste, dekoracyjne grona o długości do 60 cm gatunek ten posiada sztywne, przewieszające się liście. Trawa Niedźwiedzia nadaje się do obsadzania rabat, alej, i na sadzeń w pojemnikach, może być sadzona jako soliter, nadaje się na kwiat cięty. Gatunek ten doskonale rośnie w naszym klimacie jest w 100 % mrozoodporna, nie ma specjalnych wymagań.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Trawa Pampasowa – Biała (Cortaderia Selloana White)

  5,00 

  Trawa Pampasowa to najokazalsza i najbardziej dekoracyjna z wszystkich traw. Osiąga nawet do 2 – 2,5 m wysokości. Ze środka kępy, jesienią, wyrastają bardzo atrakcyjne, białe pierzaste wiechy (kwiatostany), o długości do 50 cm. Roślina mało wymagająca rośnie dobrze zarówno w miejscach słonecznych, jak i pół cienistych, lubi wilgotne gleby. Jest to gatunek wieloletni oraz całkowicie mrozoodporny w naszym klimacie.

  Opakowanie zawiera 100 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Trawa Pampasowa – Różowa (Cortaderia Selloana Pink)

  5,00 

  Trawa Pampasowa to najokazalsza i najbardziej dekoracyjna z wszystkich traw. Osiąga nawet do 2 – 2,5 m wysokości. Ze środka kępy, jesienią, wyrastają bardzo atrakcyjne, różowe pierzaste wiechy (kwiatostany), o długości do 50 cm. Roślina mało wymagająca rośnie dobrze zarówno w miejscach słonecznych, jak i pół cienistych, lubi wilgotne gleby. Jest to gatunek wieloletni oraz całkowicie mrozoodporny w naszym klimacie.

  Opakowanie zawiera 100 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Trawa Pampasowa (Cortaderia Selloana) MIX KOLORÓW

  7,00 

  Trawa Pampasowa to najokazalsza i najbardziej dekoracyjna z wszystkich traw. Osiąga nawet do 2 – 2,5 m wysokości. Ze środka kępy, jesienią, wyrastają bardzo atrakcyjne, białe i różowe pierzaste wiechy (kwiatostany), o długości do 50 cm. Roślina mało wymagająca rośnie dobrze zarówno w miejscach słonecznych, jak i pół cienistych, lubi wilgotne gleby. Jest to gatunek wieloletni oraz całkowicie mrozoodporny w naszym klimacie.

  Opakowanie zawiera 100 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Trawa Renowacyjna (mieszanka traw do regeneracji trawnika)

  21,50 

  Można ją stosować do regeneracji wszystkich rodzajów trawników. Zapewnia szybkie odzyskanie gęstej darni. Doskonale odnawia stary, zniszczony trawnik.

  Opakowanie zawiera 0,5 kg nasion na 25 m2 wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Turzyca Włosowa „Brązowa Trawa” (Carex Comans)

  4,00 

  Turzyca Włosista odmiany beżowo-brązowej jest efektowną wieloletnią trawą, tworzącą zwarte i sztywne kępy wysokości 40 – 60 cm. Turzyca przez cały okres wegetacji utrzymuje beżowo-brązowy kolor liści natomiast jesienią licie przebarwiają się na kolor czerwono-brunatny i tą barwę utrzymują przez całą zimę. Turzyca doskonale nadaje się do nasadzeń grupowych w własnym gronie, pojedynczo, jako tło, do nasadzeń w pojemnikach i doniczkach. Szczególnie polecana do ogrodów trawiastych i w stylu japońskim. Jest to gatunek całkowicie mrozoodporny w naszym klimacie.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Zawciąg Nadmorski (Armeria Maritima)

  4,00 

  Roślina wieloletnia bylina. Tworzy zwartą kępkę, o różowych, niedużych, kulistych kwiatach na bezlistnych szypułkach, zebranych w główkowate kwiatostany o wysokości do 30 cm, kwitnących od maja do listopad. Polecana do ogródków skalnych, do zadarniania małych powierzchni, na rabaty i obwódki. Gatunek mrozoodporny w naszym klimacie.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
X