Palmy, Bananowce i Sukulenty

a

W naszym klimacie raczej nie jesteśmy przyzwyczajeni do widoku palm czy bananowców. Rośliny te bowiem kojarzą nam się z ciepłymi krajami i nadmorskimi plażami. Jednak przy odrobinie chęci gatunki te można uprawiać również w naszym kraju.

Poniższa kategoria produktów obejmuje bowiem nasiona sukulentów – palmy daktylowej i kokosowej, bananowca, różnego rodzaju kaktusów czy aloesów. W zależności od oczekiwań są to rośliny wieloletnie o jadalnych owocach lub ozdobne. Wyróżniają się one różnorodnością kolorów, kształtów, kwiatów, liści, pędów, owoców oraz pokroju całej rośliny.

Proponowane przez nas gatunki w naszym klimacie nadają się do uprawy w ogrodzie, na tarasie, balkonie oraz w domu.


Wyświetlanie 1–24 z 85 wyników

 • Bananowiec Bagienny (Musa campestris var. Campestris)

  5,00 

  Bananowiec Bagienny to niezwykły niewielki osiągający do 2 m wysokości Banan pochodzi z Sarawak na Borneo gdzie tworzy skupiska. Największą ozdobą tej rośliny jest piękny różowo-fioletowy kwiatostan i niezwykle dekoracyjne, małe, smukłe, jasnozielone owoce z fioletowymi plamami. Co więcej międzynarodowy ekspert od bananów, Markku Häkkinen, w swoich opracowaniach wypowiada się na temat tego gatunku, że w niedalekiej przyszłości ta niesamowita forma zostanie utracona na zawsze, o ile nie będzie chroniona podczas uprawy co czyni ten gatunek jeszcze bardziej niezwykłą.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Bananowiec balbisiana (Musa balbisiana var. Balbisiana)

  3,50 

  Bardzo ciekawy Banan który jest jednym z przodków komercyjnego Banana, tolerować niskie temperatury. Główną zaletą tej odmiany jest ogromny ciemny czerwony kwiatostan. Podobnie jak w przypadku innych bananów z tego rodzaju, dla maksymalnego wzrostu wymaga gleby bogatej w składniki, a także duża ilość nawozów i dużej ilości wody. Gatunek ten rośnie wyjątkowo szybko i ostatecznie może osiągnąć wysokość prawie 10 m !

  Opakowanie zawiera 3 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Bananowiec Niebieski (Musa itinerans ‘Burmese Blue’)

  4,90 

  Jest to Banan średniej wielkości który pochodzi z północnej Tajlandii, Laosu i Wietnamu. Ten gatunek Bananowca posiada niezwykłe raczej małe niebiesko-fioletowe które lokalnie są stosowane w kuchni tajskiej. Gatunek szybko rosnący do uprawy domowej od wiosny do jesieni można wystawiać go na zewnątrz do ogrodu lub na taras.

  Opakowanie zawiera 3 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Oceniony 5.00 na 5.

  Cycas Dioon Jadalny (Dioon Edule)

  5,00 

  Dioon Jadalny rośnie powoli lecz jego zwarta korona z wieloma sztywnymi, płaskimi, niebieskawo-zielonymi liśćmi nadaje roślinie piękny wygląd nawet jako mała sadzonka. Cycad będzie rosnąć w prawie każdej dobrze przepuszczalnej glebie, może przetrwać długie okresy suszy. W naszych warunkach klimatycznych zaleca się uprawiać tą roślinę w pojemnikach w pomieszczeniu od wiosny do jesieni można go wystawiać na zewnątrz, gatunek łatwy w uprawie wymaga stanowiska słonecznego i ciepłego oraz osłoniętego od wiatru.

  Opakowanie zawiera 2 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Czerwona Palma – Cabbage (Livistona Mariae)

  20,00 

  Wyjątkowo dekoracyjna i niepowtarzalna Palma prosto z Australii o czerwonych błyszczących liściach, gdy rosną w pełnym słońcu, Livistona Mariae, toleruje susze i umiarkowane zamarzania do – 5 C. Gatunek ten najlepiej sprawdza się w ciepłym klimacie umiarkowanym, ale dobrze trzyma się nawet w wilgotnych tropikach. Oferta dotyczy prawdziwych, niezhybrydyzowanych nasion tego gatunku, które są bardzo trudne do uzyskania, a w konsekwencji drogie, nasiona limitowane !

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Kaktus Disocactus Ackermannii „Czerwona Orchidea” (Disocactus Ackermannii)

  3,50 

  Epifityczny kaktus pochodzący z południowego Meksyku, gdzie występuje na wysokości do 2500 m. Disocactus posiada długie, szerokie, płaskie pędy, na których wyrastają duże, jasnoczerwone kwiaty które są największą ozdobą tej rośliny. W naszym klimacie gatunek ten nadaje się wyłącznie do uprawy pojemnikowe (donice) w pomieszczeniu. Latem rośliny można wystawiać na zewnątrz do ogrodu na taras lub balkon. Disocactus lubi rosnąć w pełnym słońcu, natomiast podłoże powinno być lekkie i przepuszczalne.

  Opakowanie zawiera 4 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Kaktus Matucana madisoniorum (Matucana madisoniorum)

  5,00 

  Samotny karłowaty kaktus, który tworzy małą, zaokrągloną, prawie nie uzbrojoną łodygę z miękkimi, liściastymi kolcami i dużymi, ciemnoczerwonymi kwiatami. Pochodzi z północnego Peru.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Mazari Palm Zielona (Nannorrhops Ritchiana Green)

  4,20 

  Odmiana Mazari Palm Green o zielonych liściach. Mrozoodporna palma pochodząca z gór Pakistanu, Afganistanu i Iranu. Rośnie na suchych, ciepłych stokach na wysokości do 1700 m, gdzie zimy są chłodne do – 20 C i pełne śniegu. W przeciwieństwie do innych palm nie wymaga wysokich temperatur do kiełkowania. Rośnie bardzo powoli, tworzy pień od 1 do 2 m, często leżący.

  Opakowanie zawiera 3 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Bentinckia Nicobarica (Bentinckia Nicobarica)

  2,50 

  Szybko rosnąca, smukła i elegancka, pierzasta palma z wysp Nicobar na Morzu Andamańskim na północ od Sumatry. Jedną z jego najbardziej charakterystycznych cech jest bardzo wysoki, jasnozielony wał korony. Liście elegancko wyginają się w łuk. W naszym klimacie nadaje się do uprawy w pojemnikach w pomieszczeniu od późnej wiosny do wczesnej jesieni można ten gatunek wystawiać na zewnątrz do ogrodu, na balkon i taras. Wymaga stanowiska słonecznego i żyznej przepuszczalnej gleby.

  Opakowanie zawiera 2 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Ivory Cane (Pinanga Coronata)

  3,00 

  Bardzo elegancja klastrowa palma o smukłych, żółtawych pniach i szeroko pierzastych liściach która pochodzi z tropikalnych lasów w Indonezji i występuje od Sumatry po Wyspy Mniejsze Sunda. Gatunek szybko rosnący oraz łatwy w uprawie domowej.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Kopernicja Olbrzymia (Copernicia Gigas)

  15,00 

  Ta majestatyczna rzadko spotykana w uprawie duża palma pochodzi z wybrzeża wschodniej Kuby. Tworzy bardzo gruby, który może osiągnąć około 20 m wysokości, który podtrzymuje gęstą, sztywną wznoszącą się koronę z sztywnymi, klinowatym liśćmi w kolorze niebieskawo-zielonym z szerokimi ogonkami. W naszym klimacie gatunek nadaje się tylko do uprawy doniczkowej w pomieszczeniach, latem rośliny można wystawiać na zewnątrz.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Trójkątna (Dypsis Decaryi)

  7,00 

  Dypsis Decaryi to piękna i niezwykle dekoracyjna palma która zawdzięcza swą popularność niezwykłemu układowi liści, pacząc z góry liście tworzą trójkąt i są w kolorze niebiesko srebrnym z szarym meszkiem u podstawy liścia. Liście proste zawinięte na końcach. Gatunek ten wytrzymuje niewielki mróz z tond zaleca się na zimę chować rośliny do domu. Gatunek mało wymagający lecz do prawidłowego wybarwienia liści wymaga intensywnego nasłonecznienia.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Vakona – Czarna Palma (Dypsis baronii ‘Black Petiole’)

  15,00 

  Dypsis Baronii ‘Black Petiole’ to bardzo rzadki gatunek palmy z Madagaskaru i jest uważany za roślinę kolekcjonerską. Cechą charakterystyczną Dypsis Baronii jest woskowo-biały trzon korony i rozmyte łodygi liści, które zmieniają kolor z rdzawo-brązowego na czarny. Gatunek w naszym klimacie nadaje się do uprawy w pojemnikach.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Pochrzyn Słoniowy „Żółw” (Dioscorea elephantipes)

  4,50 

  Pochrzyn Słoniowy nazywany inaczej Żółwiem to bardzo ciekawa oraz dekoracyjna pnąca bylina. Główną ozdobą tej rośliny jest nadziemna bulwę tak zwany kaudeks który pokryty jest zdrewniałą tkanką łudząco podobną do skorupy Żółwia, bulwa może osiągnąć znaczne rozmiary a jej obwód może wynosić nawet 3 m. Z bulwy wyrasta pnący pęd który osiąga około 5 m długości. Dobrze rośnie w ciepłym i nasłonecznionym miejscu.

  Opakowanie zawiera 3 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Sagowiec Broadsound (Cycas Terryana ‘Silver’)

  40,00 

  Cycas Terryana ‘Silver’ jest to bardzo rzadki gatunek zarówno w przyrodzie jak i w uprawach kolekcjonerskich po raz pierwszy opisany został jako nowy gatunek w 2011 roku. Roślina pochodzi z centralnego regionu Queensland w Australii. Jest to przepiękna roślina która charakteryzuje się wyłupiastymi liśćmi koloru wyraźnie srebrzystoszarego, roślina tworzy pień który może osiągnąć wysokość nawet 3 m. W naszym klimacie jest to roślina doniczkowa do uprawy domowej od wiosny do jesieni rośliny można wystawiać na zewnątrz do ogrodu, na taras lub balkon. Gatunek ten wymaga stanowiska ciepłego oraz nasłonecznionego oraz podlewania odstałą wodą.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Sagowiec Jamajski „Palma Kartonowa” (Zamia Furfuracea)

  7,00 

  Sagowiec Jamajski to solidna i wyjątkowo łatwa do adaptacji a co więcej szybko rosnąca roślina z krótkim, skupionym pniem i zwartą koroną z jasnozielonych liści. Jego powszechna nazwa odnosi się do bardzo grubych, filcowych i eliptycznych listków. W naszym klimacie można ją łatwo hodować w doniczce w pomieszczeniu od wiosny do jesieni roślinę można wystawiać na zewnątrz. Gatunek łatwy w uprawie oraz mało wymagające stanowisko powinno być słoneczne.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Sagowiec Srebrny (Cycas sp. ‘Silver’)

  25,00 

  Ten bardzo atrakcyjny gatunek Cykasa pochodzi z Kanjanaburi w zachodniej Tajlandii i został odkryty niedawno. Ma piękną koronę z oszałamiającymi, srebrzysto-białymi liści które usadowione są na niewielkim krępym pniu (często sczerniałym od ognia). W uprawie najlepiej rośnie w obszarach podzwrotnikowych / ciepłych o umiarkowanym klimacie i nie powinien mieć problemu z okresowym lekkim zamarzaniem.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Smocze Drzewo „Dragon Tree” (Dracaena Draco)

  5,50 

  Słynne Smocze Drzewo z Wysp Kanaryjskich które swą nazwę zawdzięcza żywicy, która utleniając się przyjmuje czerwonawy kolor nazywany przez mieszkańców Wysp Kanaryjskich smoczą krwią. Uprawa tej niezwykłej rośliny zaczyna się jako skromna roślina rozetowa z jasnoniebieskimi liśćmi przypominającymi paski i początkowo tworzy gładki, samotny pień. Z pewnym wiekiem pień zaczyna się rozwidlać i tworzy coraz większą liczbę rozet liściowych. Uważa się, że niektóre Smocze Drzewa na Wyspach Kanaryjskich mają ponad 1000 lat. Te olbrzymy są z pewnością jednym z najbardziej imponujących zabytków świata roślin, z ogromnym, sękatym pniem, który podtrzymuje ogromną, przypominającą parasol koronę z setkami pojedynczych rozet liści.

  Opakowanie zawiera 3 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Welwitschia (Welwitschia Mirabilis)

  100,00 

  Jest to jedna z najdziwniejszych roślin na świecie, ta nagonasienna roślina jest spokrewniona z Gnetum oraz Efedrą. Pochodzi z jednego z najsuchszych miejsc na świecie czyli pustyni Namib. Tworzy duży, gruby pień, który wytwarza tylko dwa bardzo szerokie, podobne do paska liście, które wyrastają z podstawy, skręcają się i strzępią się tworząc w węższe paski, aż powoli usychają na końcach. Welwitschia rośnie bardzo wolno, a niektóre duże rośliny na wolności mogą mieć nawet 2000 lat. Zamiast deszczu, rośliny uzyskują większość zapotrzebowania na wilgoć poprzez poranne mgły.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Xerophyta Retinervis (Xerophyta Retinervis)

  5,00 

  Xerophyta Retinervis to gatunek kolekcjonerski niedostępny w Polsce zarówno w formie sadzonek oraz nasion. Xerophyta to niezwykła liściasta bylina o wysokości do 2 metrów która naturalnie występuje na suchych, skalistych terenach w Afryce. Xerophyta tworzy mocne, wyprostowane łodygi które są gęsto pokryte trwałymi, włóknistymi liści, często zwęglonymi i sczerniałym przez upały. Kwiaty pachnące, koloru niebieskiego lub fioletowe pojawiają się po pożarze lub deszczach. Dorosła Xerophyta będzie ozdoba każdego domu i mieszkania oraz będzie zachwycać gości swym niepowtarzalnym wyglądem. Gatunek do uprawy w domu.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Żywe Kamienie (Lithops sp.) mix kolorów

  32,10 

  Orginalne sukulenty składające się z pary mięsistych liści, o średnicy 2 – 3 cm, na zewnątrz pokrytych plamkami, kropkami lub smugami. Od połowy lata do połowy jesieni pojawiają się pojedyncze, stokrotkowate kwiaty w kolorze białym lub żółtym i średnicy od 2 do 3 cm. Rośliny uprawiane pojedynczo w doniczkach lub w kompozycjach z innymi sukulentami.

  Opakowanie zawiera 20 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • „Madagaskar Palm” (Pachypodium Lamerei)

  4,50 

  Małe, ale imponujące suche soczyste drzewo liściaste Madagaskaru z bardzo grubym, prostym, kolumnowym, jasnym pniem, pokrytym kolcami, który rzadko osiąga wysokość 6 m o zwartej, słabo rozgałęzioną koronę. Liście proste, lancetowate, błyszczące tworzą palmową rozetę na szczycie każdego kolczastego pędu. Kwiaty białe, pachnące. Bardzo popularna roślina doniczkowa, gatunek mało wymagający.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Brahea Zielona (Brahea Edulis)

  3,00 

  Brahea Edulis jest szeroko rozpowszechniona w klimacie umiarkowanym i wykazuje dużą odporność na suszę, zimno i umiarkowane zamarzanie do – 8 C. Pomimo suchego siedliska radzi sobie dobrze również w wilgotnym klimacie, lecz nielubiany wysokich temperatur. W naszej strefie klimatycznej nadaje się znakomicie do uprawy doniczkowej w pomieszczeniach, od wiosny do jesieni można ją wystawiać na zewnątrz do ogrodu. Wymaga stanowiska ciepłego i słonecznego a gleba powinna być przepuszczalna.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Mrozoodporna Sabal Minor ‘Cherokee’ (Dwarf Palmetto)

  3,00 

  Sabal Minor 'Cherokee’, czyli Palma Sabalowa to wyjątkowo odporna roślina na wysokie i niskie temperatury wytrzymuje spadek temperatury bez ochrony do – 20 C. Palma Sabalowa pochodzi z wilgotnych i bagiennych lasów/wąwozów z USA gdzie tworzy niskie kępy. Jest to najniższa odmiana z wszystkich Sabal. Liście wachlarzowate, sztywne, koloru ciemnozielonego, roślina rośnie powoli wypuszczając po kilka liści rocznie. Gatunek zdecydowanie wart wypróbowania w naszym kraju zarówno w uprawie w pomieszczeniu jak i bezpośrednio w gruncie.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
X