Palmy, Bananowce i Sukulenty

a

W naszym klimacie raczej nie jesteśmy przyzwyczajeni do widoku palm czy bananowców. Rośliny te bowiem kojarzą nam się z ciepłymi krajami i nadmorskimi plażami. Jednak przy odrobinie chęci gatunki te można uprawiać również w naszym kraju.

Poniższa kategoria produktów obejmuje bowiem nasiona sukulentów – palmy daktylowej i kokosowej, bananowca, różnego rodzaju kaktusów czy aloesów. W zależności od oczekiwań są to rośliny wieloletnie o jadalnych owocach lub ozdobne. Wyróżniają się one różnorodnością kolorów, kształtów, kwiatów, liści, pędów, owoców oraz pokroju całej rośliny.

Proponowane przez nas gatunki w naszym klimacie nadają się do uprawy w ogrodzie, na tarasie, balkonie oraz w domu.


Wyświetlanie 1–24 z 68 wyników

 • Bananowiec balbisiana (Musa balbisiana var. Balbisiana)

  3,50 

  Bardzo ciekawy Banan który jest jednym z przodków komercyjnego Banana, tolerować niskie temperatury. Główną zaletą tej odmiany jest ogromny ciemny czerwony kwiatostan. Podobnie jak w przypadku innych bananów z tego rodzaju, dla maksymalnego wzrostu wymaga gleby bogatej w składniki, a także duża ilość nawozów i dużej ilości wody. Gatunek ten rośnie wyjątkowo szybko i ostatecznie może osiągnąć wysokość prawie 10 m !

  Opakowanie zawiera 3 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Oceniony 5.00 na 5.

  Cycas Dioon Jadalny (Dioon Edule)

  5,00 

  Dioon Jadalny rośnie powoli lecz jego zwarta korona z wieloma sztywnymi, płaskimi, niebieskawo-zielonymi liśćmi nadaje roślinie piękny wygląd nawet jako mała sadzonka. Cycad będzie rosnąć w prawie każdej dobrze przepuszczalnej glebie, może przetrwać długie okresy suszy. W naszych warunkach klimatycznych zaleca się uprawiać tą roślinę w pojemnikach w pomieszczeniu od wiosny do jesieni można go wystawiać na zewnątrz, gatunek łatwy w uprawie wymaga stanowiska słonecznego i ciepłego oraz osłoniętego od wiatru.

  Opakowanie zawiera 2 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Czerwona Palma – Cabbage (Livistona Mariae)

  20,00 

  Wyjątkowo dekoracyjna i niepowtarzalna Palma prosto z Australii o czerwonych błyszczących liściach, gdy rosną w pełnym słońcu, Livistona Mariae, toleruje susze i umiarkowane zamarzania do – 5 C. Gatunek ten najlepiej sprawdza się w ciepłym klimacie umiarkowanym, ale dobrze trzyma się nawet w wilgotnych tropikach. Oferta dotyczy prawdziwych, niezhybrydyzowanych nasion tego gatunku, które są bardzo trudne do uzyskania, a w konsekwencji drogie, nasiona limitowane !

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Kaktus Disocactus Ackermannii „Czerwona Orchidea” (Disocactus Ackermannii)

  3,50 

  Epifityczny kaktus pochodzący z południowego Meksyku, gdzie występuje na wysokości do 2500 m. Disocactus posiada długie, szerokie, płaskie pędy, na których wyrastają duże, jasnoczerwone kwiaty które są największą ozdobą tej rośliny. W naszym klimacie gatunek ten nadaje się wyłącznie do uprawy pojemnikowe (donice) w pomieszczeniu. Latem rośliny można wystawiać na zewnątrz do ogrodu na taras lub balkon. Disocactus lubi rosnąć w pełnym słońcu, natomiast podłoże powinno być lekkie i przepuszczalne.

  Opakowanie zawiera 4 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Mazari Palm Zielona (Nannorrhops Ritchiana Green)

  4,20 

  Odmiana Mazari Palm Green o zielonych liściach. Mrozoodporna palma pochodząca z gór Pakistanu, Afganistanu i Iranu. Rośnie na suchych, ciepłych stokach na wysokości do 1700 m, gdzie zimy są chłodne do – 20 C i pełne śniegu. W przeciwieństwie do innych palm nie wymaga wysokich temperatur do kiełkowania. Rośnie bardzo powoli, tworzy pień od 1 do 2 m, często leżący.

  Opakowanie zawiera 3 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Bentinckia Nicobarica (Bentinckia Nicobarica)

  2,50 

  Szybko rosnąca, smukła i elegancka, pierzasta palma z wysp Nicobar na Morzu Andamańskim na północ od Sumatry. Jedną z jego najbardziej charakterystycznych cech jest bardzo wysoki, jasnozielony wał korony. Liście elegancko wyginają się w łuk. W naszym klimacie nadaje się do uprawy w pojemnikach w pomieszczeniu od późnej wiosny do wczesnej jesieni można ten gatunek wystawiać na zewnątrz do ogrodu, na balkon i taras. Wymaga stanowiska słonecznego i żyznej przepuszczalnej gleby.

  Opakowanie zawiera 2 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Trójkątna (Dypsis Decaryi)

  7,00 

  Dypsis Decaryi to piękna i niezwykle dekoracyjna palma która zawdzięcza swą popularność niezwykłemu układowi liści, pacząc z góry liście tworzą trójkąt i są w kolorze niebiesko srebrnym z szarym meszkiem u podstawy liścia. Liście proste zawinięte na końcach. Gatunek ten wytrzymuje niewielki mróz z tond zaleca się na zimę chować rośliny do domu. Gatunek mało wymagający lecz do prawidłowego wybarwienia liści wymaga intensywnego nasłonecznienia.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Pochrzyn Słoniowy „Żółw” (Dioscorea elephantipes)

  3,90 

  Pochrzyn Słoniowy nazywany inaczej Żółwiem to bardzo ciekawa oraz dekoracyjna pnąca bylina. Główną ozdobą tej rośliny jest nadziemna bulwę tak zwany kaudeks który pokryty jest zdrewniałą tkanką łudząco podobną do skorupy Żółwia, bulwa może osiągnąć znaczne rozmiary a jej obwód może wynosić nawet 3 m. Z bulwy wyrasta pnący pęd który osiąga około 5 m długości. Dobrze rośnie w ciepłym i nasłonecznionym miejscu.

  Opakowanie zawiera 3 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Sagowiec Broadsound (Cycas Terryana ‘Silver’)

  40,00 

  Cycas Terryana ‘Silver’ jest to bardzo rzadki gatunek zarówno w przyrodzie jak i w uprawach kolekcjonerskich po raz pierwszy opisany został jako nowy gatunek w 2011 roku. Roślina pochodzi z centralnego regionu Queensland w Australii. Jest to przepiękna roślina która charakteryzuje się wyłupiastymi liśćmi koloru wyraźnie srebrzystoszarego, roślina tworzy pień który może osiągnąć wysokość nawet 3 m. W naszym klimacie jest to roślina doniczkowa do uprawy domowej od wiosny do jesieni rośliny można wystawiać na zewnątrz do ogrodu, na taras lub balkon. Gatunek ten wymaga stanowiska ciepłego oraz nasłonecznionego oraz podlewania odstałą wodą.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Sagowiec Jamajski „Palma Kartonowa” (Zamia Furfuracea)

  7,00 

  Sagowiec Jamajski to solidna i wyjątkowo łatwa do adaptacji a co więcej szybko rosnąca roślina z krótkim, skupionym pniem i zwartą koroną z jasnozielonych liści. Jego powszechna nazwa odnosi się do bardzo grubych, filcowych i eliptycznych listków. W naszym klimacie można ją łatwo hodować w doniczce w pomieszczeniu od wiosny do jesieni roślinę można wystawiać na zewnątrz. Gatunek łatwy w uprawie oraz mało wymagające stanowisko powinno być słoneczne.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Sagowiec Srebrny (Cycas sp. ‘Silver’)

  25,00 

  Ten bardzo atrakcyjny gatunek Cykasa pochodzi z Kanjanaburi w zachodniej Tajlandii i został odkryty niedawno. Ma piękną koronę z oszałamiającymi, srebrzysto-białymi liści które usadowione są na niewielkim krępym pniu (często sczerniałym od ognia). W uprawie najlepiej rośnie w obszarach podzwrotnikowych / ciepłych o umiarkowanym klimacie i nie powinien mieć problemu z okresowym lekkim zamarzaniem.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Smocze Drzewo „Dragon Tree” (Dracaena Draco)

  3,90 

  Słynne Smocze Drzewo z Wysp Kanaryjskich które swą nazwę zawdzięcza żywicy, która utleniając się przyjmuje czerwonawy kolor nazywany przez mieszkańców Wysp Kanaryjskich smoczą krwią. Uprawa tej niezwykłej rośliny zaczyna się jako skromna roślina rozetowa z jasnoniebieskimi liśćmi przypominającymi paski i początkowo tworzy gładki, samotny pień. Z pewnym wiekiem pień zaczyna się rozwidlać i tworzy coraz większą liczbę rozet liściowych. Uważa się, że niektóre Smocze Drzewa na Wyspach Kanaryjskich mają ponad 1000 lat. Te olbrzymy są z pewnością jednym z najbardziej imponujących zabytków świata roślin, z ogromnym, sękatym pniem, który podtrzymuje ogromną, przypominającą parasol koronę z setkami pojedynczych rozet liści.

  Opakowanie zawiera 3 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Welwitschia (Welwitschia Mirabilis)

  100,00 

  Jest to jedna z najdziwniejszych roślin na świecie, ta nagonasienna roślina jest spokrewniona z Gnetum oraz Efedrą. Pochodzi z jednego z najsuchszych miejsc na świecie czyli pustyni Namib. Tworzy duży, gruby pień, który wytwarza tylko dwa bardzo szerokie, podobne do paska liście, które wyrastają z podstawy, skręcają się i strzępią się tworząc w węższe paski, aż powoli usychają na końcach. Welwitschia rośnie bardzo wolno, a niektóre duże rośliny na wolności mogą mieć nawet 2000 lat. Zamiast deszczu, rośliny uzyskują większość zapotrzebowania na wilgoć poprzez poranne mgły.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • „Madagaskar Palm” (Pachypodium Lamerei)

  3,50 

  Małe, ale imponujące suche soczyste drzewo liściaste Madagaskaru z bardzo grubym, prostym, kolumnowym, jasnym pniem, pokrytym kolcami, który rzadko osiąga wysokość 6 m o zwartej, słabo rozgałęzioną koronę. Liście proste, lancetowate, błyszczące tworzą palmową rozetę na szczycie każdego kolczastego pędu. Kwiaty białe, pachnące. Bardzo popularna roślina doniczkowa, gatunek mało wymagający.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Brahea Zielona (Brahea Edulis)

  3,00 

  Brahea Edulis jest szeroko rozpowszechniona w klimacie umiarkowanym i wykazuje dużą odporność na suszę, zimno i umiarkowane zamarzanie do – 8 C. Pomimo suchego siedliska radzi sobie dobrze również w wilgotnym klimacie, lecz nielubiany wysokich temperatur. W naszej strefie klimatycznej nadaje się znakomicie do uprawy doniczkowej w pomieszczeniach, od wiosny do jesieni można ją wystawiać na zewnątrz do ogrodu. Wymaga stanowiska ciepłego i słonecznego a gleba powinna być przepuszczalna.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Mrozoodporna Sabal Minor ‘Cherokee’ (Dwarf Palmetto)

  3,00 

  Sabal Minor ‘Cherokee’, czyli Palma Sabalowa to wyjątkowo odporna roślina na wysokie i niskie temperatury wytrzymuje spadek temperatury bez ochrony do – 20 C. Palma Sabalowa pochodzi z wilgotnych i bagiennych lasów/wąwozów z USA gdzie tworzy niskie kępy. Jest to najniższa odmiana z wszystkich Sabal. Liście wachlarzowate, sztywne, koloru ciemnozielonego, roślina rośnie powoli wypuszczając po kilka liści rocznie. Gatunek zdecydowanie wart wypróbowania w naszym kraju zarówno w uprawie w pomieszczeniu jak i bezpośrednio w gruncie.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Palczasta – Lady Palm (Rhapis Multifida)

  2,50 

  Rhapis Multifida pochodzi z południowych Chin, jest to Lady wśród palm, dzięki zielonym liściom podzielonym na wiele bardzo wąskich segmentów i smukłych pędów, ma o wiele bardziej elegancki wygląd niż zwykły R. excelsa, i jest tak samo tolerancyjna na zimno. Gatunek ten jest znany z legendarnej tolerancji na słabe oświetlenie co czyni go idealną palmą do niedoświetlonych pomieszczeń, gdzie brakuje światła dziennego.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Siphokentia Beguinii (Hydriastele Beguinii)

  5,00 

  Palma Hydriastele Beguinii to wyjątkowo dekoracyjna rzadka palma, której Harakterystyczną cechą są duże ciemnozielone niepodzielne liście usadowione na wąskim pniu. Gatunek ten w naszym klimacie nadaje się do uprawy w pomieszczeniu, lecz od początku do końca lata można wystawiać ją na zewnątrz. Wymaga stanowiska ciepłego i słonecznego oraz żyznej gleby w warunkach domowych osiąga wysokość do 2 m.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Tavilo (Dypsis Prestoniana)

  3,00 

  Duża, piękna Palma znana tylko w jednym, odległy miejscu na południu Madagaskaru. Palma Tavilo tworzy dobrze ukorzeniony, bardzo gruby pień o średnicy do 40 cm i wysokości 12 m, który podtrzymuje dużą koronę gęsto upierzonych zielonych liści, z wdziękiem wysklepiającą się na czubku koronie. Gatunek nadaje się do uprawy w pomieszczeniu od początku lata do jesieni rośliny można wystawiać na. Uwaga dostępna jest bardzo ograniczona liczba nasion.

  Opakowanie zawiera 3 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Agawa (Agave Deserti Var. Simplex)

  3,00 

  Średniej wielkości Agava pochodzi z południowo-wschodniej Kalifornii, Arizony i północno-zachodniej Sonory w Meksyku. Roślina tworzy rozetę krótkich, sztywnych, soczystych, srebrzysto-niebieskich liści. Kwiaty duże koloru żółtego, zebrane w baldachy umiejscowione na wysokim pędzie kwiatowym. Jest to gatunek wysoce odporny na suszę i mróz do – 18 C. W cieplejszych regionach naszego kraju można go sadzić do ogrodów na stałe w chłodniejszych regionach kraju zaleca się uprawę doniczkową tam też można od wiosny do jesieni roślinę można wystawiać na zewnątrz do ogrodu, na taras lub balkon.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Wrzecionowata (Hyophorbe Verschaffeltii)

  2,50 

  Jest to znana i lubiana tropikalna palma z wrzecionowatym, spuchniętym pniem i grubym, niebieskawo-szarym wałem koronowym oraz sztywnie rosnącymi, pierzastymi liśćmi z żółtymi nerwami. Palma Wrzeciona jest łatwa w uprawie, szybko kiełkuje oraz szybko rośnie, dzięki czemu jest idealna dla początkujących miłośników palm. W naszym klimacie gatunek ten osiąga wysokość około 2 m i nadaje się do uprawy doniczkowej w pomieszczeniach, od początku do końca lata rośliny można wystawiać na zewnątrz. Wymaga stanowiska słonecznego osłoniętego od wiatru i podłoża bogatego w składniki pokarmowe.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Aloes Uzbrojony (Aloe Ferox)

  2,70 

  Aloes Uzbrojony pochodzi z południowej Afryki, w Polsce hodowany w pojemnikach dla potrzeb leczniczych i kosmetycznych oraz jako roślina ozdobna. Elementem dekoracyjnym są przepiękne czerwono-pomarańczowe kwiaty zebrane w potężne kwiatostany oraz mięsiste liście koloru niebieskawo szarego. Gatunek do uprawy w pomieszczeniu latem można wystawiać go na zewnątrz do ogrodu, na taras oraz balkon.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Aloes Złoty (Aloe Thraskii)

  3,00 

  Aloes Złoty pochodzi z południowej Afryki, w Polsce hodowany w pojemnikach dla potrzeb leczniczych i kosmetycznych oraz jako roślina ozdobna. Elementem dekoracyjnym są przepiękne złoto-żółte kwiaty zebrane w potężne kwiatostany oraz mięsiste liście koloru niebieskawo szarego. Gatunek do uprawy w pomieszczeniu latem można wystawiać go na zewnątrz do ogrodu, na taras oraz balkon.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Jukka Filifera (Yucca Filifera)

  3,00 

  Jeden z największych i najpopularniejszych kolumnowych Jukk który osiągnąć wysokość do 10 m. Masywne pnie są początkowo wysokie i samotne, a wraz z wiekiem zaczynają się rozgałęziać tworząc niezwykłe drzewa. Elementem dekoracyjnym Jukki są sztywne ciemno zielone liście tworzą zwartą koronę, natomiast z wierzchołków pędów latem wyrastają długie kwiatostany koloru białego. Toleruje lekkie lub umiarkowane zamarznięcia i jest to jeden z najlepszych i najciekawszych gatunków Jukk do naszego klimatu można go hodować w donicach lub sadzić bezpośredni w gruncie.

  Opakowanie zawiera 3 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
X