a

W naszym klimacie raczej nie jesteśmy przyzwyczajeni do widoku palm czy bananowców. Rośliny te bowiem kojarzą nam się z ciepłymi krajami i nadmorskimi plażami. Jednak przy odrobinie chęci gatunki te można uprawiać również w naszym kraju.

Poniższa kategoria produktów obejmuje bowiem nasiona sukulentów – palmy daktylowej i kokosowej, bananowca, różnego rodzaju kaktusów czy aloesów. W zależności od oczekiwań są to rośliny wieloletnie o jadalnych owocach lub ozdobne. Wyróżniają się one różnorodnością kolorów, kształtów, kwiatów, liści, pędów, owoców oraz pokroju całej rośliny.

Proponowane przez nas gatunki w naszym klimacie nadają się do uprawy w ogrodzie, na tarasie, balkonie oraz w domu.


Wyświetlanie 1–24 z 58 wyników

 • Cycas Dioon Jadalny (Dioon Edule)

  5,00 

  Dioon Jadalny rośnie powoli lecz jego zwarta korona z wieloma sztywnymi, płaskimi, niebieskawo-zielonymi liśćmi nadaje roślinie piękny wygląd nawet jako mała sadzonka. Cycad będzie rosnąć w prawie każdej dobrze przepuszczalnej glebie, może przetrwać długie okresy suszy. W naszych warunkach klimatycznych zaleca się uprawiać tą roślinę w pojemnikach w pomieszczeniu od wiosny do jesieni można go wystawiać na zewnątrz, gatunek łatwy w uprawie wymaga stanowiska słonecznego i ciepłego oraz osłoniętego od wiatru.

  Opakowanie zawiera 2 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Czerwona Palma – Cabbage (Livistona Mariae)

  20,00 

  Wyjątkowo dekoracyjna i niepowtarzalna Palma prosto z Australii o czerwonych błyszczących liściach, gdy rosną w pełnym słońcu, Livistona Mariae, toleruje susze i umiarkowane zamarzania do – 5 C. Gatunek ten najlepiej sprawdza się w ciepłym klimacie umiarkowanym, ale dobrze trzyma się nawet w wilgotnych tropikach. Oferta dotyczy prawdziwych, niezhybrydyzowanych nasion tego gatunku, które są bardzo trudne do uzyskania, a w konsekwencji drogie, nasiona limitowane !

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Mazari Palm Zielona (Nannorrhops Ritchiana Green)

  4,20 

  Odmiana Mazari Palm Green o zielonych liściach. Mrozoodporna palma pochodząca z gór Pakistanu, Afganistanu i Iranu. Rośnie na suchych, ciepłych stokach na wysokości do 1700 m, gdzie zimy są chłodne do – 20 C i pełne śniegu. W przeciwieństwie do innych palm nie wymaga wysokich temperatur do kiełkowania. Rośnie bardzo powoli, tworzy pień od 1 do 2 m, często leżący.

  Opakowanie zawiera 3 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Bucja (Butia Yatay)

  5,00 

  Bliski krewny znanego Butia Capitata, ma drobniejsze segmenty liści w kolorze szaro-zielonym wpadającym w niebieski i nieco bardziej elegancki i mniej gruby wygląd, kwiatostany żółte z których tworzą się jadalne owoce. Jest to gatunek mrozoodporny do – 10 C (roślinie szkodzi wilgoć w podłożu zwłaszcza w okresie zimowym), a zatem jest to mile widziany dodatek do ogrodów w umiarkowanym klimacie również doskonale rośnie w pojemnikach w pomieszczeniach.

  Opakowanie zawiera 4 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Sagowiec Broadsound (Cycas Terryana ‘Silver’)

  40,00 

  Cycas Terryana ‘Silver’ jest to bardzo rzadki gatunek zarówno w przyrodzie jak i w uprawach kolekcjonerskich po raz pierwszy opisany został jako nowy gatunek w 2011 roku. Roślina pochodzi z centralnego regionu Queensland w Australii. Jest to przepiękna roślina która charakteryzuje się wyłupiastymi liśćmi koloru wyraźnie srebrzystoszarego, roślina tworzy pień który może osiągnąć wysokość nawet 3 m. W naszym klimacie jest to roślina doniczkowa do uprawy domowej od wiosny do jesieni rośliny można wystawiać na zewnątrz do ogrodu, na taras lub balkon. Gatunek ten wymaga stanowiska ciepłego oraz nasłonecznionego oraz podlewania odstałą wodą.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Sagowiec Jamajski „Palma Kartonowa” (Zamia Furfuracea)

  7,00 

  Sagowiec Jamajski to solidna i wyjątkowo łatwa do adaptacji a co więcej szybko rosnąca roślina z krótkim, skupionym pniem i zwartą koroną z jasnozielonych liści. Jego powszechna nazwa odnosi się do bardzo grubych, filcowych i eliptycznych listków. W naszym klimacie można ją łatwo hodować w doniczce w pomieszczeniu od wiosny do jesieni roślinę można wystawiać na zewnątrz. Gatunek łatwy w uprawie oraz mało wymagające stanowisko powinno być słoneczne.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • „Madagaskar Palm” (Pachypodium Lamerei)

  3,50 

  Małe, ale imponujące suche soczyste drzewo liściaste Madagaskaru z bardzo grubym, prostym, kolumnowym, jasnym pniem, pokrytym kolcami, który rzadko osiąga wysokość 6 m o zwartej, słabo rozgałęzioną koronę. Liście proste, lancetowate, błyszczące tworzą palmową rozetę na szczycie każdego kolczastego pędu. Kwiaty białe, pachnące. Bardzo popularna roślina doniczkowa, gatunek mało wymagający.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Brahea Zielona (Brahea Edulis)

  3,00 

  Brahea Edulis jest szeroko rozpowszechniona w klimacie umiarkowanym i wykazuje dużą odporność na suszę, zimno i umiarkowane zamarzanie do – 8 C. Pomimo suchego siedliska radzi sobie dobrze również w wilgotnym klimacie, lecz nielubiany wysokich temperatur. W naszej strefie klimatycznej nadaje się znakomicie do uprawy doniczkowej w pomieszczeniach, od wiosny do jesieni można ją wystawiać na zewnątrz do ogrodu. Wymaga stanowiska ciepłego i słonecznego a gleba powinna być przepuszczalna.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Mrozoodporna Sabal Minor ‘Cherokee’ (Dwarf Palmetto)

  3,00 

  Sabal Minor 'Cherokee’, czyli Palma Sabalowa to wyjątkowo odporna roślina na wysokie i niskie temperatury wytrzymuje spadek temperatury bez ochrony do – 20 C. Palma Sabalowa pochodzi z wilgotnych i bagiennych lasów/wąwozów z USA gdzie tworzy niskie kępy. Jest to najniższa odmiana z wszystkich Sabal. Liście wachlarzowate, sztywne, koloru ciemnozielonego, roślina rośnie powoli wypuszczając po kilka liści rocznie. Gatunek zdecydowanie wart wypróbowania w naszym kraju zarówno w uprawie w pomieszczeniu jak i bezpośrednio w gruncie.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Palczasta – Lady Palm (Rhapis Multifida)

  2,50 

  Rhapis Multifida pochodzi z południowych Chin, jest to Lady wśród palm, dzięki zielonym liściom podzielonym na wiele bardzo wąskich segmentów i smukłych pędów, ma o wiele bardziej elegancki wygląd niż zwykły R. excelsa, i jest tak samo tolerancyjna na zimno. Gatunek ten jest znany z legendarnej tolerancji na słabe oświetlenie co czyni go idealną palmą do niedoświetlonych pomieszczeń, gdzie brakuje światła dziennego.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Siphokentia Beguinii (Hydriastele Beguinii)

  5,00 

  Palma Hydriastele Beguinii to wyjątkowo dekoracyjna rzadka palma, której Harakterystyczną cechą są duże ciemnozielone niepodzielne liście usadowione na wąskim pniu. Gatunek ten w naszym klimacie nadaje się do uprawy w pomieszczeniu, lecz od początku do końca lata można wystawiać ją na zewnątrz. Wymaga stanowiska ciepłego i słonecznego oraz żyznej gleby w warunkach domowych osiąga wysokość do 2 m.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Tavilo (Dypsis Prestoniana)

  3,00 

  Duża, piękna Palma znana tylko w jednym, odległy miejscu na południu Madagaskaru. Palma Tavilo tworzy dobrze ukorzeniony, bardzo gruby pień o średnicy do 40 cm i wysokości 12 m, który podtrzymuje dużą koronę gęsto upierzonych zielonych liści, z wdziękiem wysklepiającą się na czubku koronie. Gatunek nadaje się do uprawy w pomieszczeniu od początku lata do jesieni rośliny można wystawiać na. Uwaga dostępna jest bardzo ograniczona liczba nasion.

  Opakowanie zawiera 3 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Agawa (Agave Deserti Var. Simplex)

  3,00 

  Średniej wielkości Agava pochodzi z południowo-wschodniej Kalifornii, Arizony i północno-zachodniej Sonory w Meksyku. Roślina tworzy rozetę krótkich, sztywnych, soczystych, srebrzysto-niebieskich liści. Kwiaty duże koloru żółtego, zebrane w baldachy umiejscowione na wysokim pędzie kwiatowym. Jest to gatunek wysoce odporny na suszę i mróz do – 18 C. W cieplejszych regionach naszego kraju można go sadzić do ogrodów na stałe w chłodniejszych regionach kraju zaleca się uprawę doniczkową tam też można od wiosny do jesieni roślinę można wystawiać na zewnątrz do ogrodu, na taras lub balkon.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Wrzecionowata (Hyophorbe Verschaffeltii)

  2,50 

  Jest to znana i lubiana tropikalna palma z wrzecionowatym, spuchniętym pniem i grubym, niebieskawo-szarym wałem koronowym oraz sztywnie rosnącymi, pierzastymi liśćmi z żółtymi nerwami. Palma Wrzeciona jest łatwa w uprawie, szybko kiełkuje oraz szybko rośnie, dzięki czemu jest idealna dla początkujących miłośników palm. W naszym klimacie gatunek ten osiąga wysokość około 2 m i nadaje się do uprawy doniczkowej w pomieszczeniach, od początku do końca lata rośliny można wystawiać na zewnątrz. Wymaga stanowiska słonecznego osłoniętego od wiatru i podłoża bogatego w składniki pokarmowe.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Aloes Uzbrojony (Aloe Ferox)

  2,70 

  Aloes Uzbrojony pochodzi z południowej Afryki, w Polsce hodowany w pojemnikach dla potrzeb leczniczych i kosmetycznych oraz jako roślina ozdobna. Elementem dekoracyjnym są przepiękne czerwono-pomarańczowe kwiaty zebrane w potężne kwiatostany oraz mięsiste liście koloru niebieskawo szarego. Gatunek do uprawy w pomieszczeniu latem można wystawiać go na zewnątrz do ogrodu, na taras oraz balkon.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Aloes Złoty (Aloe Thraskii)

  3,00 

  Aloes Złoty pochodzi z południowej Afryki, w Polsce hodowany w pojemnikach dla potrzeb leczniczych i kosmetycznych oraz jako roślina ozdobna. Elementem dekoracyjnym są przepiękne złoto-żółte kwiaty zebrane w potężne kwiatostany oraz mięsiste liście koloru niebieskawo szarego. Gatunek do uprawy w pomieszczeniu latem można wystawiać go na zewnątrz do ogrodu, na taras oraz balkon.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • New

  Jukka Filifera (Yucca Filifera)

  3,00 

  Jeden z największych i najpopularniejszych kolumnowych Jukk który osiągnąć wysokość do 10 m. Masywne pnie są początkowo wysokie i samotne, a wraz z wiekiem zaczynają się rozgałęziać tworząc niezwykłe drzewa. Elementem dekoracyjnym Jukki są sztywne ciemno zielone liście tworzą zwartą koronę, natomiast z wierzchołków pędów latem wyrastają długie kwiatostany koloru białego. Toleruje lekkie lub umiarkowane zamarznięcia i jest to jeden z najlepszych i najciekawszych gatunków Jukk do naszego klimatu można go hodować w donicach lub sadzić bezpośredni w gruncie.

  Opakowanie zawiera 3 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Bananowiec Musella Lasiocarpa „Złoty Lotos” (= Ensete Lasiocarpum)

  3,50 

  Musella Lasiocarpa jest to roślina, która zasługuje na uwagę ze względu na przepiękne żółto – złote kwiatostan które kwitnące przez kilka miesięcy. Musella dorasta do około 2 m wysokości, doskonale nadaje się do uprawy w domu, latem rośliny można wystawiać na zewnątrz do ogrodu, na taras lub balkon oraz można ją uprawiać w ogrodzie zimowym. Gatunek ten ma Niskom mrozoodporność wytrzymuje spadek temperatury do – 10 stopni celsjusza.

  Opakowanie zawiera 2 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Bananowiec Zwyczajny różowy (Musa Ornata PINK)

  1,40 

  Musa Ornata to niski bardzo ozdobny gatunek bananowca. Tworzy piękne różowe kwiaty z pomarańczowymi pręcikami oraz wielkie zielonymi liście. gatunek do uprawy w pomieszczeniach latem można wystawiać na zewnątrz.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Beukarnea Wygięta „Noga Słonia” (Beaucarnea Recurvata)

  2,00 

  Zwana potocznie „Nogą Słonia (Elephant Foot)”, to bardzo odporna na warunki mieszkaniowe roślina. Beukarnea jest spokrewniona z jukką i należy do tej samej rodziny liliowatych (Liliaceae). W naturze rośnie na meksykańskich suchych płaskowyżach gdzie nie ma zbyt dużo wody. Dlatego też roślina gromadzi wodę w swoim zgrubiałym, przypominającym nogę słonia pniu. Beukarnea rośnie wolno, w mieszkaniu kilkuletnie rośliny mogą zakwitnąć.

  Opakowanie zawiera 10 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Bismarckia Nobilis Silver (Bismarckia Nobilis Silver)

  8,00 

  Jest to tropikalna palma o niskim, masywnym pniu i rozbudowanej koronie. Bardzo efektowne, gęste wachlarzowate liście, koloru niebiesko – srebrnego, z daleka przypominające pawi ogon. Gatunek kolekcjonerski rzadki w sprzedaży.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Palma Czerwona – Woskowa „Palma Szminkowa” (Crytostachys Lakka)

  4,50 

  Crytostachys Lakka czyli Czerwona Palma to jedna z najpiękniejszych palm rodzimych dla terenów Azji południowej i Australii. Jest to gatunek bardzo charakterystyczna ze względu na niespotykane, czerwonawe łodygi pędów i ogonków liściowych które pokryte są uszczelniającym woskiem. Młode roślinki wrażliwe są na temperatury poniżej 10 C, od późnej wiosny do jesieni rośliny można wystawiać na zewnątrz do ogrodu, na taras lub balkon.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Daktylowiec Kanaryjski – Palma Królewska (Phoenix Canariesis)

  3,50 

  Daktylowiec Kanaryjski inaczej zwany Palmą Królewską, jedna z okazalszych, egzotycznych palm o jadalnych owocach zwanych pod nazwą daktyl do uprawy doniczkowej i tarasowej, w naszych warunkach dorasta do 2 metrów. Ma gruby i mocny pień oraz ładne wiecznie zielone, pierzaste liście. Posiada małe wymagania glebowe. Popularny gatunek do ozdoby biur i mieszkań.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Daktylowiec Niski (Phoenix Roebelenii)

  3,50 

  Daktylowiec Niski w warunkach naturalnych osiąga do 3 metrów wysokości, ma pokroju krzaczasty i tworzy wiele odrostów. Kwiaty koloru żółtego, zebrane w długich kwiatostanach, owoce jadalne. Młode pędy liściowe pokryte są szarawym nalotem natomiast rozwinięte liście mają formę pierzastą i są delikatnie wygięte. Powierzchnia pnia przypomina fakturą niedojrzały ananas i pokryta jest w górnej części brązowymi włóknami. Gatunek ten wymaga stanowiska ciepłego i słonecznego latem rośliny można wystawiać do ogrodu na taras lub balkon.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
X