a

W tym dziale nasi Klienci znajdą rośliny jednoroczne oraz dwuletnie, kwitnące tylko raz w całym okresie swojego życia. Dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego kwiaty ogrodowe to rośliny ozdobne.

Oferujemy przede wszystkim nasiona kwiatów rzadziej spotykanych w naszym kraju. Jednak ich hodowla nie stanowi żadnego problemu dla naszego klimatu. Proponowane przez nas gatunki nasion doskonale rozwijają się w naszych rodzimych, polskich warunkach pogodowych. Nadają się idealnie do uprawy w ogrodzie, na tarasie oraz balkonie.

Ich zniewalający zapach, piękny kolor i zachwycający wygląd sprawi, że każda przestrzeń będzie wyglądała bajecznie.


Wyświetlanie 1–25 z 90 wyników

 • Lwia Paszcza Wysoka (Antirrhinum Majus) MIX KOLORÓW

  1,20 

  Roślina jednoroczna o wielobarwnych kwiatostanach w kolorze białym, kremowym, żółtym, pomarańczowym, czerwonym, bordowym kwitnie do czerwca do października. Kwiaty zebrane kuliście na pędach o wysokości do 90 cm. Roślina idealna na rabaty, kwietniki, na grupy ogrodowe, na taras i balkon oraz na kwiat cięty do wazonu i bukietów. Gatunek łatwy w hodowli wymaga stanowiska słonecznego rośnie dobrze na każdej glebie.

  Opakowanie zawiera 500 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Nasiona na kiełki – Rzeżucha

  1,40 

  Kiełki rzeżuchy mają wyraźny ostry smak, są bogatym źródłem witamin C, PP, P, B, oraz związków mineralnych takich jak potas, magnez, wapń, siarka i mikroelementy. Są silnym przeciwutleniaczem. Wzmacniają organizm, poprawiają stan skóry, paznokci i włosów. Kiełki rzeżuchy działają pobudzająco na apetyt i trawienie, obniżają poziom cukru we krwi, z tego względu polecane są w szczególności cukrzykom.

  Opakowanie zawiera 10 gram nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Szarłat Ozdobny Wiechowaty (Amaranthus Hybridus) MIX KOLORÓW

  1,50 

  Roślina jednoroczna o grubych łodygach i dużych liściach oraz bardzo atrakcyjnych kwiatostanach w kolorze czerwonym i kremowym. Wysokość od 50 do 120 cm. Wysiew nasion w IV – V wprost do gruntu. Zalecana rozstawa 40 x 40 cm. Polecana na rabaty, grupy ogrodowe oraz do suchych kompozycji.

  Opakowanie zawiera 1 gram nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Talinum Paniculatum (Talinum Paniculatum)

  2,50 

  Rzadka a zarazem bardzo dekoracyjna bylina kwitnąca w pierwszym roku uprawy którą można uprawiać zarówno bezpośrednio w gruncie na skalnikach, rabatach oraz na obwódkach w tedy jest to gatunek jednoroczny i osiąga około 60 cm wysokości. Natomiast hodowana w doniczce Talinum jest większy i jest rośliną wieloletnią można w tedy od wiosny do jesieni wystawiać rośliny na zewnątrz. Ponadto hodowana w doniczce jako roślina wieloletnia tworzy zgrubiały pień który można kształtować jak u roślin kaudycznych (kaudeksów). Roślina kwitnie obficie od czerwca do września, kwiaty drobne koloru fioletowego/różowe zebrane na delikatnych bezlistnych pędach o wysokości do 50 cm. Po przekwitnięciu w miejscu kwiatostanów pojawiają się kolorowe koszyczki nasienne w kształcie kulek. Gatunek mało wymagający lubi stanowisko słoneczne w uprawie gruntowej roślina jednoroczna w uprawie doniczkowej wieloletnia.

  Opakowanie zawiera 200 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Uczep Złocisty – Złoty Deszcz (Bidens Aurea)

  1,50 

  Roślina jednoroczna o wzniesionych lub pokładających się łodygach i licznych drobnych złotożółtych kwiatach, Uczep kwitnie długo i obficie. Uczep jest odporny na letnie i jesienne chłody, roślina stosowana do wiszących pojemników, gazonów i do skrzynek na balkonach, tarasach i ogródkach skalnych. Wymaga gleby żyznej, przepuszczalnej i stanowiska słonecznego.

  Opakowanie zawiera 0,2 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Aster Karłowy (Calisthepus chinensis FL. PL) MIX KOLORÓW

  1,75 

  Mieszanka kolorów obficie kwitnącego astra karłowego o wysokości 20 – 30 cm, średnica kwiatów 6 – 9 cm. Wysiew nasion w III – IV do inspektu lub na rozsadniku, albo w końcu kwietnia wprost do gruntu. Pikowanie wzmacnia roślinę, na miejsce stałe wsadzać roślinę w maju. Doskonale nadaje się na rabaty, obwódki, do skrzynek oraz do uprawy doniczkowej.

  Opakowanie zawiera 1 gram nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Bratek Wielkokwiatowy (Viola Wittrockiana FL. PL) MIX KOLORÓW

  1,90 

  Niska roślina dwuletnia osiągająca od 15 do 25 cm, kwiaty duże i okazałe z ciemnym środkiem w kolorze białym, żółtym, niebieskim, fioletowym, czerwonym i granatowym które pojawiają się od maja do października w drugim roku uprawy. Doskonały na rabaty, kwietniki dywanowe, obwódki i do pojemników.

  Opakowanie zawiera 0,2 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Cynia Daliowa (Ziania Elegans Dahl. fl. pl.) MIX KOLORÓW

  1,40 

  Roślina jednoroczna o wzniesionych, rozgałęzionych pędach, zakończonych pełnymi lub półpełnymi różnobarwnymi kwiatostanami o średnicy do 15 cm, kwitnie od czerwca do jesiennych, wysokość roślin: 60 – 80 cm. Roślina uprawiana na kwiat cięty, rabaty, obwódki i do wysadzania w grupach. Wysiew nasion w maju na miejsce stałe.

  Opakowanie zawiera 1 gram nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Cynia Daliowa Illumination (Ziania Elegans Dahl. FL. PL.)

  1,10 

  Roślina jednoroczna o wysokości do 80 cm. Kwiaty okazałe, różowo-fioletowe, pełne. Doskonała odmiana na wyższe rabaty i do nasadzeń w grupach kolorystycznych jak i w własnym gronie ponadto nadaje się na kwiat cięty. Pięknie kwitną od lipca do późnej jesieni.

  Opakowanie zawiera 1 gram nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Cynia Daliowa Karłowa LILIPUT (Zinnia Elegans Dahl. fl. pl) MIX KOLORÓW

  1,40 

  Roślina jednoroczna o wzniesionych, rozgałęzionych pędach, zakończonych pełnymi lub półpełnymi różnobarwnymi kwiatostanami o średnicy do 5 cm, kwitnie od czerwca do jesiennych, wysokość roślin: 25 – 40 cm. Roślina uprawiana na kwiat cięty, rabaty, obwódki i do wysadzania w grupach. Wysiew nasion w maju na miejsce stałe.

  Opakowanie zawiera 0,5 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Czarnuszka Siewna (Nigella Sativa)

  1,80 

  Roślina ozdobna i lecznicza. Właściwości lecznicze i walory smakowe znane są od starożytności. Jest przyprawą bardzo popularną w kuchni indyjskiej. Można jej użyć jako zamiennika pieprzu. Doskonała jako dodatek do wypieku domowego pieczywa. Nasiona nie pachną intensywnie, a po roztarciu przypominają Oregano. Lekko gorzki smak z pikantną nutą, podkreśla egzotyczny charakter potraw.

  Opakowanie zawiera 0,5 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Dalia Karłowa Miniaturka (Dahlia Variabilis Liliput) MIX KOLORÓW

  1,50 

  Dalia półpełna o liściach zielonych, jest to gatunek jednoroczna o wysokości do 30 cm. Bardzo dekoracyjna roślina, kwitnie bardzo intensywnie, kwiaty duże, w wielu kolorach (pełna paleta barw) od białego po ciemny fiolet. Roślina łatwa w uprawie doskonała do ogrodu na rabaty, taras i balkon doskonale rośnie również w pojemnikach polecana jest również na kwiat cięty do bukietów. Najlepiej rośnie na glebach żyznych w miejscu słonecznym. Nasiona wysiewamy w marcu – kwietniu do doniczek, rozsadę wysadzać na miejsca stałe po przymrozkach w maju.

  Opakowanie zawiera 0,5 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Driakiew Wdówka (Scabiosa Atropurpurea) MIX KOLORÓW

  1,50 

  Driakiew to roślina jednoroczna o wysokości od 90 cm o pędach wzniesionych oraz rozgałęzionych, zakończonych okazałymi różnobarwnymi główkowatymi kwiatowymi w kolorze białym, kremowym, różowym, fioletowym, purpurowym i innymi kolorami pokrewnymi. Roślina wykorzystywana do na sadzeń na wysokich rabatach oraz na kwiat cięty i do suchych bukietów.

  Opakowanie zawiera 0,5 gr nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Dynia Ozdobna – Little Indian Mix (Cucurbita Pepo)

  2,50 

  Mieszanka unikalnych, wielobarwnych form małej ozdobnej dyni, (waga 100 – 300 gram). Tworzy ciekawe dekoracyjne owoce różnych kształtów i kolorów, średnicy 5 – 8 cm i długości 12 – 15 cm. Roślina jednoroczna płożąca lub pnąca, nadaje się do obsadzania płotów i murków.

  Opakowanie zawiera 2 gram nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Dziewanna Drobnokwiatowa (Verbascum Thapsus L.)

  1,50 

  Dziewanna jest dwuletnim mrozoodporny gatunkiem o małych wymaganiach. Rośnie dobrze na każdej glebie lubi stanowisko nasłonecznione (nawet bardzo nasłonecznione) oraz jest odporna na susze. Jest to roślina o szerokim zastosowaniu, zarówno jako roślina ozdobna (jako środkowy i tylny plan) oraz jako roślina leczniczą. Kwitnie od lipca do września, kwiaty drobne koloru żółtego pachnące i miododajne, zebrane w długie kłosy o wysokości od 150 do 200 cm, liści duże, owalne, omszone koloru srebrno zielonego umiejscowione u podstawy rośliny.

  Opakowanie zawiera 100 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Dzikość Serca (mata w kształcie Serca o średnicy 45 cm) z dodatkiem heliotropu o zapachu czekolady

  8,10 

  Pokaż prawdziwą dzikość serca i zaprezentuj nowe barwy waszej miłości. Obficie i długo kwitnące kwiaty na macie w kształcie serca zachwycają swoim urokliwym delikatnym pokrojem a eksplozja pastelowych kolorów spowoduje, że uczucia zakwitną z nową siłą. Mieszanka zawiera gatunki niewysokich kwiatów jednorocznych takie jak cynie, nachyłki, onętki, chabry, nagietki, ubiorki, powoje, heliotropu o zapachu czekolady który odstrasza komary itd. których kwiaty kwitną od późnej wiosny do pierwszych przymrozków. Mieszanka ta to świetny prezent na dzień zakochanych, wesele lub po prostu dla osoby którą darzysz uczuciem.

  Opakowanie zawiera 1 mate na której znajduje się 1 gram nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Dziwaczek Wielobarwny (Mirabilis Jalapa) MIX KOLORÓW

  1,90 

  Gatunek jednoroczna o dużych pachnących kwiatach, otwierających się wieczorem i w dni pochmurne. Jedna roślina rozkwita kilkoma kolorami kwiatów. Dziwaczki posiadają niezwykłe właściwości fluoroscencyjne stąd nazwane są świecącymi kwiatami. rośnie do 80 cm wysokości.

  Opakowanie zawiera 2 gramy około 12 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Dzwonek Ogrodowy (Campanula Medium) MIX KOLORÓW

  1,70 

  Roślina dwuletnia o wysokości do 90 cm o dużych, dzwonkowatych, kwiatach barwy białej, różowej, niebieskiej i fioletowej które pojawiają się w drugim roku uprawy od sierpnia do końca września. Zastosowanie: na wysokie rabaty, grupy ogrodowe i kwiat cięty.

  Opakowanie zawiera 300 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Eszolcja Kalifornijska (Escholtzia Californica) MIX KOLORÓW

  1,50 

  Roślina jednoroczna wysokości od 30 do 50 cm o delikatnych różnobarwnych kwiatach podobnych do maków, otwierających się w dni słoneczne. Doskonała na kwiat cięty, rabaty, wysokie obwódki wzdłuż płotów i murów. Lubi lekkie, piaszczyste gleby w słonecznym miejscu.

  Opakowanie zawiera 100 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Gazania b. Big Kiss F2 White Flame – kremowa w różane paski (Gazania Splendens)

  3,50 

  Roślina jednoroczna karłowa o gęstym ulistnieniu i kompaktowym pokroju tworzy okazałe i oszołamiająco piękne kremowe kwiaty w różane paski. Kwiaty zamykają się w nocy i w dni pochmurne, mają średnicę 12 cm i są o 50 % większe niż u tradycyjnych odmian. Kwitnie przez całe lato. Idealna roślina do doniczek na balkony i tarasy, na niskie rabaty i obwódki.

  Opakowanie zawiera 0,1 grama nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Gazania Lśniąca (Gazania Splendens)

  2,00 

  Roślina jednoroczna o długim okresie kwitnienia od czerwca do października i ciekawych żółto-pomarańczowych kwiatach o średnicy 8 cm, zamykających się na noc i w pochmurne dni , wysokość roślin 25 – 40 cm. Zastosowanie: na rabaty, w ogródkach skalnych, na kwiat cięty oraz do uprawy w pojemnikach.

  Opakowanie zawiera 0,5 grama około 160 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Kleoma Ciernista (Cleome Spinosa) MIX KOLORÓW

  1,50 

  Bujnie rosnąca, rozkrzewiona, jednoroczna roślina o wysokości 100 cm, łodygi pokryte drobnymi włoskami i ciemnozielonych liściach (wyglądają jak Konopia Indyjska). Kwitnie od początku lipca do października, kwiaty różnokolorowe, białe, kremowe, jasno-różowe, różowe oraz kolory pośrednie. Kleoma jest odporna na suszę, nadaje się na wysokie rabaty, polecana również na kwiat cięty, lubi glebę żyzną, średnio wilgotną.

  Opakowanie zawiera 1 gram nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Kobea Pnąca Biała (Cobaea Scandens Alba)

  2,00 

  Ozdobna pnącze jednoroczne, o długości od 200 do 300 cm długości. Tworzy duże, dekoracyjne biało-kremowe, dzwonkowate kwiaty, osadzone na długich szypułkach. Kwitnie od VII do IX idealna do okrywania krat i siatek ogrodzeniowych, altan i balkonów.

  Opakowanie zawiera 6 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Kobea Pnąca Fioletowa (Cobaea Scandens)

  2,00 

  Ozdobna pnącze jednoroczne, o długości od 200 do 300 cm długości. Tworzy duże, dekoracyjne fioletowo-liliowe, dzwonkowate kwiaty, osadzone na długich szypułkach. Kwitnie od VII do IX idealna do okrywania krat i siatek ogrodzeniowych, altan i balkonów.

  Opakowanie zawiera 6 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Kocanka Ogrodowa – Nieśmiertelnik (Helichrysum Bracteatum Monstr. fl. pl) MIX KOLORÓW

  1,50 

  Mieszanka różnokolorowych odmian Kocanki ogrodowej – znanej jako Nieśmiertelnik. Roślina jednoroczna, osiąga wysokość 60 – 100 cm. Zastosowanie: kwiat cięty, rabaty, suche bukiety. Wymaga gleby żyznej, umiarkowanie wilgotnej. Stanowisko słoneczne, wysiew nasion w od początku III do końca IV do zimnego inspektu (na parapet), lub w V wprost do gruntu.

  Opakowanie zawiera 150 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
X