Ozdobne Iglaste

 

Efektowną dekorację Twojego ogrodu mogą stanowić ozdobne drzewa i krzewy iglaste, które służą za doskonałe tło dla kwiatów i traw. Możesz również umieścić je na balkonie oraz na tarasie – proponowane przez nas gatunki doskonale czują się w polskim klimacie, na świeżym powietrzu.

Różne kształty i kolory szyszek oraz igieł, długości pędów oraz wielkości roślin pozwalają na wybranie takiej, która najbardziej będzie pasowała do aranżacji Twojego ogrodu. Surowy świerk kłujący srebrny w ciekawym odcieniu czy delikatniejsza Szydlica Japońska o cienkich pędach – wybór należy do Ciebie.

Dodatkowo, świetnym pomysłem jest zastosowanie drzew i krzewów iglastych jako ogrodzenia jeśli cenisz sobie prywatność. Służąc za żywopłot, stworzą przytulne, zielone otoczenie i skutecznie zasłonią Cię przed wzrokiem sąsiadów czy przechodniów.


Wyświetlanie wszystkich 17 wyników

 • Cyprysik Groszkowy (Chamaecyparis Pisifera)

  3,00 

  Cyprysik Groszkowy to najpopularniejsza odmiana z całej rodziny Cyprysików w naszym kraju. Można go spotkać w formie krzewu lub drzewa które w Polsce w naturalnym środowisku dorasta nawet do 20 m wysokości. Jest to roślina światłolubna lubi miejsca o dużej wilgotności powietrza oraz glebę żyzną oraz kwaśną. Liście koloru ciemnozielonego z połyskiem. Korona szeroko – stożkowa lub cylindryczna oraz luźna, kora koloru czerwonobrunatna, Roślina nadaje się do na sadzeń w grupach jako tło dla innych niższych roślin lub w formie krzewu jako 2 plan dla bylin i roślin jednorocznych można również z Cyprysika formować miniaturowe drzewka Bonsai. Gatunek całkowicie mrozoodporny w naszym klimacie.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Sośnica Japońska (Sciadopitys verticillata)

  3,00 

  Sośnica japońska to wyjątkowo dekoracyjne iglaste Drzewo które osiąga w naszym kraju do 10 m wysokości. Sośnica posiada gęstą stożkową koronie i dwa rodzaje igieł pierwsze są łukowate i krótkie, drugie dłuższe do 15 cm długości. Igły błyszczące koloru ciemnozielone, zebrane na końcach rocznych przyrostów w okółkach, rośnie powoli. Gatunek polecany do uprawy w zachodniej Polsce.

  Opakowanie zawiera 5 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Szydlica Japońska (Cryptomeria Japonica)

  2,50 

  Wyjątkowo dekoracyjny, szybko rosnący a zarazem rzadki gatunków drzewa iglastego, który w naszym klimacie osiąga około 20 m wysokości. Korona stożkowa, igły wąskie, zimozielone o długości do 1,5 cm, które skręcają się i przybierają niezwykłe kształty. Gatunek doskonale prezentuje się, jako soliter, (czyli roślina samotnie rosnąca), również dobrze prezentuje się, jako tło dla niższych roślin, jaki iglasty żywopłot oraz miniaturowe drzewko Bonsai. Gatunek wrażliwy na mróz, można go uprawiać bezproblemowo w gruncie w cieplejszych, regionach naszego w innych częściach warto roślinę zabezpieczyć przed mrozem.

  Opakowanie zawiera 50 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Podocarpus Henkelii (Podocarpus Henkelii)

  3,00 

  Podocarpus to bardzo atrakcyjne iglaste drzewo o wysokości do 30 m (w naturze), które jest praktycznie niedostępne w sprzedaży w Europie i niewiele osób miało z tym gatunkiem do czynienia prawdziwa perełka dla kolekcjonerów ! Podocarpus pochodzi z wilgotnych lasów górskich we wschodniej i południowej Afryce gatunek ten charakteryzuje się długimi, wąskimi, lekko sierpowatymi, opadającymi liśćmi/igłami do 12 cm długości. Gatunek do uprawy domowej latem rośliny można wystawiać na zewnątrz do ogrodu, gatunek łatwy w uprawie.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Araukaria Chilijska (Araucaria Araucana)

  15,00 

  Drzewo iglaste które w naszych warunkach klimatycznych osiąga około 2 m wysokości. Gatunek częściowo mrozoodporny od wiosny do jesieni roślinę można wystawiać na zewnątrz do ogrodu, na taras i balkon na jesień roślinę chowamy do zimnego, jasnego pomieszczenia. Araukaria jest rozpoznawana dzięki oryginalnej luźnej korony i sztywnych gałęzi ułożonych w regularnych okółkach które pokryte są skórzastymi, ciemnozielonymi łuskami długości do 4 cm, gatunek łatwy w uprawie.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Araukaria Kolumnowa (Araucaria Columnaris)

  4,00 

  Araukaria Kolumnowa to piękny, duży, kolumnowy gatunek iglaka, występuje wzdłuż wybrzeża południowo-wschodniej Nowej Kaledonii i jest dominującym drzewem na koralowych wyspach Îles Loyauté. Gładkie, podobne do kandelabrów gałązki mają małe, zakrzywione, łuskowate liście, gatunek wolno rosnący do uprawy w pomieszczeniach.

  Opakowanie zawiera 1 nasiono wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Cedr Atlaski (Cedrus Atlantica)

  3,00 

  Cedr Atlaski dorasta w naturalnym środowisku do 40 m wysokości w naszym klimacie dorasta do 10 m wysokości, posiada dość luźną koronę. Igły niebieskawozielone 2,5 cm długości, jest to piękny iglak do ogrodu i na taras nadaje się znakomicie do robienia miniaturowych drzewek Bonsai. Gatunek stosunkowo najbardziej wytrzymały na niskie temperatury obok Cedrus Libani.

  Opakowanie zawiera 3 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Cedrzyniec Kalifornijski (Calocedrus Decurrens)

  2,00 

  Drzewo zimozielone do 45 m wysokości, korona zwykle szerokostożkowa, kora czerwono-brązowa, liście w formie łusek, zebrane po cztery w nibyokółkowe, co sprawia wrażenie poczłonowanych pędów. Bardzo oryginalne, lecz wrażliwe na mróz drzewo, do uprawy w zachodniej Polsce.

  Opakowanie zawiera 10 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Jodła Jednobarwna – Kalifornijska (Abies Concolor)

  3,40 

  Drzewo o wysokości od 20 do 25 m. Szybko rosnące o bardzo regularnej dość gęstej koronie i prostopadle od pnia odchodzącymi gałęziami. Igły zielone bardzo długie od 4 do 8 cm o cytrynowym zapachu. Gatunek ten rośnie znakomicie na suchej, nawet piaszczystej glebie i w pełnym słońcu.

  Opakowanie zawiera 20 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Jodła Jednobarwna Srebrzysta K (Abies Concolor Glauca K)

  3,50 

  Odmiana o stopniu wysrebrzenia igieł zbliżonym do odmiany 'Swift's Silver'™. Jodła Jednobarwna to nr 1 wśród Jodeł dla terenów zielonych. Odmiana polecana na plantacje choinek. Wytrzymała na mróz.

  Opakowanie zawiera 15 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Jodła Kaukaska (Abies Nordmaniana)

  4,90 

  Drzewo szybko rosnące, dorasta do wysokości 35 m, korona regularna, stożkowata, igły – ciemnozielone, błyszczące. Jedna z najpiękniejszych jodeł, niezwykle cenna, uprawiana na plantacjach jako bożonarodzeniowe drzewko. Jodły Kaukaskie utrzymują się najdłużej w domowych warunkach, bardzo długo pozostają świeże, pachnące lasem a igły prawie wcale nie opadają.

  Opakowanie zawiera 20 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Jodła Koreańska (Abies Koreana)

  3,50 

  Najmniejsza spośród jodeł do 8 – 10 m wysokości. O gęstej szeroko stożkowej koronie. Igły krótkie 1 – 2 cm. Bardzo dekoracyjna z powodu fioletowych szyszek pojawiających się już na osobnikach 1,5 m wysokości. Ma niewielkie wymagania, gatunek znajdujący się w pierwszej trójce najpiękniejszych wśród jodeł.

  Opakowanie zawiera 25 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Jodła Pospolita (Abies Alba)

  3,00 

  Jest zimozielonym drzewem iglastym, osiągającym wysokość do 40 m. Pień prosty, kora szarobiała, gładka, płytko spękana. Korona początkowo stożkowata, u drzew starszych na szczycie spłaszczona (ścięta), osiąga wiek do 500 lat. Gatunek doskonale znoszący ocienienie. Drewno miękkie i łupliwe, barwy jasnożółtej, nie zawiera przewodów żywicznych. Jest od bardzo wielu lat w Polsce używana jako tradycyjna Bożonarodzeniowa choinka. Gatunek nadaje się do formowania miniaturowych drzewek Bonsai.

  Opakowanie zawiera 20 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Miłorząb Chiński (Ginkgo Biloba)

  3,50 

  Drzewo do 20 m wysokości, o igłach/liściach, sezonowych do 10 cm długości, o kształcie wachlarzowatym. Cenne drzewo ozdobne i lecznicze wzmacnia układ krwionośny i nerwowy, zmniejszając szkody w organizmie jakie przynosi  starzenie się. Wytrzymałe na mróz i odporne na zanieczyszczenia powietrza.

  Opakowanie zawiera 3 nasiona wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Modrzewnik Chiński (Pseudolarix Amabilis)

  3,00 

  Drzewo do 30 m wysokości o szerokiej koronie, gałęzie odrastają od pnia pod kątem prostym. Igły sezonowe, jasnozielone, skupione na krótkopędach długości 7 cm i szerokości 4 mm, przebarwiają się na złoto – żółto (złoty modrzew) i długo nie opadają. Gatunek nadaje się do formowania miniaturowych drzewek Bonsai.

  Opakowanie zawiera 10 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Sosna Czarna (Pinus Nigra S)

  2,40 

  Drzewo do 20 m wysokości korona szeroko stożkowa z mocnymi gałęziami, ułożonymi w regularne okółki, starszych drzew często parasolowata. Igły podwójne 8- 15 cm długości. Gatunek całkowicie zaaklimatyzowany w Polsce odporny na zanieczyszczenia środowiska. Gatunek nadaje się do formowania miniaturowych drzewek Bonsai.

  Opakowanie zawiera 20 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
 • Świerk Kłujący Srebrny (Picea Pungens Glauca, Kaibab)

  2,50 

  Świerk kłujący srebrny, dorasta do 25 m. Korona regularna, stożkowata. Gałęzie sztywne, osadzone na pniu pod kątem prostym. Kora na pniu brunatno – szara, łuszcząca się. Pączki stożkowate, pokryte odwijającymi się łuskami. Pędy nagie, grube, żółtawobrązowe do żółtopomarańczowych. Igły sztywne, ostre, kłujące, długości od 2 do 3 cm, srebrzyste w całej koronie, odstające od pędu pod kątem prostym. Szyszki wydłużone, cylindryczne, długości do 10 cm, jasnobrązowe. Świerk kłujący srebrny, jest bardzo wytrzymałym na niskie temperatury i na susze. Odznacza się również stosunkowo wysoką odpornością na zanieczyszczenia powietrza i dobrze rośnie w miastach.

  Opakowanie zawiera 20 nasion wraz z instrukcją siewu i dalszej hodowli.

  Quick View
X